|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۶۱

ساشا فرزند احمد سبحانی سفیر اسبق ایران در ونزوئلاست. او متولد 1367 است و چند سال از دوران نوجوانی خود را به واسطه شغل پدرش در ونزوئلا گذرانده. خودش در مصاحبه ای توضیح داده که در آن سال ها با پسر هوگو چاوز رئیس جمهور سابق ونزوئلا رفاقت داشته است. می گوید با پدرش اختلاف نظر دارد و از سال ها پیش خودش درآمد کسب می کند.

برترین ها: ساشا سبحانی فرزند سفیر سابق ایران در مکزیک و ونزوئلا با انتشار ویدئویی در فضای مجازی واکنش تندی به کمپین «فرزندت کجاست» نشان داد. او در بخشی از اظهارات خود در اعتراضی تامل برانگیز گفت: تا کی می‌خواهید حسادت کنید، اگر نمی‌توانید کار کنید، بروید بمیرید! کمپین «فرزندت کجاست» که از سوی کاربران شبکه های اجتماعی پیگیری می‌شود، این روزها حسابی خبرساز شده است.

ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت

ساشا فرزند احمد سبحانی سفیر اسبق ایران در ونزوئلاست. او متولد 1367 است و چند سال از دوران نوجوانی خود را به واسطه شغل پدرش در ونزوئلا گذرانده. خودش در مصاحبه ای توضیح داده که در آن سال ها با پسر هوگو چاوز رئیس جمهور سابق ونزوئلا رفاقت داشته است. می گوید با پدرش اختلاف نظر دارد و از سال ها پیش خودش درآمد کسب می کند. او قبلا ویدئوهایی از آتش زدن دلار و سوار بر خودروهای لوکس بوگاتی بی ام دبلیو و ... در خیابان های دبی و استانبول منتشر کرد و در اینستاگرام به شهرت رسید.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
بعد از این اظهارات بی ادبانه و سخیف این آقازاده، واکنش های زیادی از سمت مردم و هنرمندان و ورزشکاران در فضای مجازی نشن داده شد.
علی کریمی در کانال خود نوشت:
«حیف اسم حیوون که رو تو گذاشت،
تو با پول همین مردم بزرگ شدى بدبخت،
چون اگه پدرت غیرت داشت که تو رو تربیت میکرد چه برسه به نون حلال در آوردن!!
مردم تا امثال تورو به درک نفرستن، جایى نمیرن گوشتکوب»
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
یحیی گل محمدی نیز در جواب به این فرد حتاک نوشت:
« به لطف تو و امثال تو جونی برای ملت نمونده که بخوان بمیرن تنها دلخوشی و امیدواری مردم دیدن نابودی انگلهایی مثل شماست »
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
برخی از اهالی هنر نیز خشم و تاسف خود را به این گونه در صفحات مجازی خود نشان دادند:
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت
بعد از واکنش های زییاد به این موضوع،احمد سبحانی، سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس در گفتگویی با «۲۰:۳۰» اعلام کرد که با پسرش (ساشا سبحانی) قطع رابطه کرده است.
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت

ساشا سبحانی در مصاحبه ای که بعد از این اتفاقات انجام داده گفته است که منظورش از «برید بمیرید» با همه نبود که برید بمیرید!

فرید عطارزاده: صدایش از پشت تلفن کمی لرزان و دائم در حال اثبات خود است که نه از رانت استفاده کرده و نه مدت ها است که با پدرش کوچکترین تماسی داشته است. در پاسخ هر سوال تلاش می کند روی این نکته پافشاری کند و خودش را با آقازاده های دیگر مقایسه می کند. این گفت و گو حاصل پانزده دقیقه صحبت تلفنی با ساشا سبحانی است که به گفته خودش در حال رانندگی بود تا به جلسه ای برود که در آن نمایندگان یک شرکت ساخت و ساز معتبر حضور داشتند تا با او قرارداد ساخت و ساز در استانبول امضا کنند..

خبر صادر شدن حکم جلب شما صحت دارد؟ برای چه دلیل؟

- مگر من چیکار کردم؟ من مشغول زندگی خودم هستم و کاری به بقیه ندارم.

اما در برخی سایت ها آمده که حکم جلب تان صادر شده.

- کسی چیزی به من نگفته است. من کاری نکردم. یک ویدئو منتشر کردم که گفتم بروید کار کنید و پول در بیارید.

البته در انتهای آن صحبت ها، یک جمله دیگر نیز گفتید؟

- گفتم اگر نمی توانید کار کنید و پول در بیاورید، برید بمیرید.

جمله درستی بود؟

- منظور من با همه نبود. به آن افرادی می گفتم که مدام در پیج من بدترین فحش ها را می دهند. به آنها گفتم به جای اینکه به من فحش بدهید، بروید کار کنید تا پولدار بشوید یا بروید بمیرید.

این جمله شما سرشار از بی ادبی، غرور و تکبر است و مطمئنا باید منتظر بازخوردهای نامناسب هم باشید

ساشا سبحانی، آقازاده‌ای که شهر را بهم ریخت .

- خب من باید چیکار کنم؟ زمانی که به من بد ترین فحش ها را می دهند و مدام در زندگی خصوصی من سرک می کشند، باید اینگونه جواب بدهم.

شما پیج خود را باز گذاشتید و لحظه به لحظه از زندگی تان را منتشر می کنید. در چنین حالتی حق ندارید بگویید چرا در زندگی شما سرک می کشند.

- این درست است ولی وقتی فحش های رکیک می دهند و همه زندگی من را به پدرم ربط می دهند، عصبانی می شوم. شما هم اگر جای من بودید همین کار را می کردید.

من اگر جای شما بودم زندگی خودم را با غرور و تکبر به نمایش نمی گذاشتم.

- خب این زندگی من است که برای آن تلاش کردم و زحمت کشیده ام. ترسی از نمایش آن ندارم. لایف استایل من همین است.

اما این زندگی از راه پدرتان به دست آمده است.

- چنین حرفی به هیچ عنوان صحت ندارد. بارها و بارها توضیح دادم. زمانی که پدرم در ونزوئلا سفیر بود من خودم استعداد داشتم که با یادگیری زبان های مختلف، کار کنم و در همان زمان هم به پدرم کاری نداشتم. اینقدر به من می گویند آقازاده آقازده اما من زمانی که به ایران بازگشتم و چند ماه هم زندگی کردم اما حتی بلد نبودم حساب بانکی باز کنم.

پس از بازگشت در ایران به چه کاری مشغول شدید؟

- با سرمایه ای که جمع کرده بودم شروع کردم به خرید و فروش ماشین. آن زمان که ناگهان دلار بالا رفت و قیمت ها چند برابر شد، در زمینه خرید و فروش خودرو توانستم سود خوبی کسب کنم و سرمایه ام چند برابر شد. پس از آن نمایندگی فروش چند برند مشهور مانند گل و... را گرفتم.

مگر می شود در سن جوانی و بدون داشتن پارتی نمایندگی چنین برندهای مشهوری را گرفت؟

- چرا نمی شود؟ چرا فکر می کنید همه چیز رابطه است؟ الان دنیا، دنیای ارتباطات است. من زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و فارسی بلدم و همین موضوع باعث پیشرفت من شد.

یعنی اگر ما هم زبان خارجی بلد باشیم می توانیم نمایندگی های مشهور را بگیریم؟

- چرا که نه. در کنار آن نیز من تلاش های زیاد و شبانه روزی کردم. اصلا کاری به پدرم نداشتم. خودم بودم و خودم. من و پدرم اختلاف عقیده شدیدی با یکدیگر داریم. چرا همه فکر می کنند موفقیت های من به خاطر پدرم است؟ اصلا یکی از دلایل آمدن من به استانبول، اختلاف عقیده با پدرم بود..

در استانبول به چه کاری مشغول هستید؟

- بالاخره یک سری ارتباطات دارم و کارهای دوستانم را در اینجا انجام می دهم.

چه کارهایی؟

- کار ساخت و ساز انجام می دهم.

تحصیلات یا سابقه ای در این زمینه دارید؟ چگونه توانستید در یک کشور خارجی ساخت و ساز کنید؟

- عرض کردم خدمتتان که مهم ترین اصل در زمان فعلی، دانستن زبان خارجی و ارتباطات گسترده است. من دوستان زیادی دارم که به واسطه آن ها پروژه های مختلفی را در دست می گیرم.

از همان زمانی که به استانبول وارد شدید، قصد کردید کار ساخت و ساز انجام دهید؟

- نه واقعا. تا چند ماه اول نمی دانستم می خواهم چه کاری انجام دهم. پس از چند ماه بیکاری دوستانم پیشنهاد دادند وارد این کار شویم و شکر خدا موفق بودیم. همین الان نیز دارم برای جلسه ای با یک شرکت ساخت و ساز آلمانی می روم که کارهایشان در استانبول را من انجام دهم. آنها که دیگر به آقازاده بودن من کاری ندارند. عکس های این شرکت را هم در اینستاگرامم می گذارم تا همه ببینند من در استانبول مشغول چنین کاری هستم.

در استانبول با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی ارتباط دارید؟

- با هیچکدام. من باداود هزینه و وحید.خ فرق دارم با آنها کاری ندارم. در همین استانبول کلی آقازاده دیگر هم حضور دارند که مشغول استفاده از آقازادگی شان هستند. من اما به بیزینس خودم مشغول هستم.

اگر خبر حکم جلب شما صحت داشته باشد چه کار می کنید؟

به ایران می آیم و از خودم دفاع می کنم. من کاری نکردم که بترسم. یکی از دفعاتی هم که قبلا به ایران آمده بودم، در فرودگاه بازداشت شده بودم. برای آن فیلمی که در آن نشان می دادند یک دختر در پشت سر من است. در حالی که این فیلم جعلی بود. خلاصه به دادگاه نیز رفتم و از خودم دفاع کردم. حالا هم آمادگی دارم که به ایران بیایم.

وی در آخرین پیام ویدئویی که از خود که منتشر کرده است تاکید کرده است که آقازاده نیست و همه ثروتش را خودش به دست آورده است و از سن 14 سالگی کار کرده و هیچگونه حمایتی از سمت پدر نشده اشت و از پدر خود اعلام برائت کرده است.

ارسال نظر