|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۴۶

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: قصد آموزش و پرورش حمایت از مدارس غیردولتی است و توجه به کیفیت و ارتقای فعالیت های اینگونه مدارس و نیز استانداردسازی فضا و تجهیزات در دستور کار است.

به گزارش امید نیوز ، علی عسکر نجفی یکشنبه 13 آبان در نشست مشترک با اعضای شورای هماهنگی مدارس غیردولتی استان فارس و نواحی چهارگانه شیراز با تاکید بر نقش بازرسی و نظارت در سالم سازی و استانداردسازی فعالیت های مدارس غیردولتی بیان داشت: بازرسانی که بر مدارس غیردولتی نظارت می کنند باید شاخص های مدنظر را بدانند و به صورت علمی بر کار مدارس نظارت کنند.
وی عنوان کرد: این مدارس باید به گونه ای فعالیت کنند که در عین توجه به ارتقای علمی دانش آموزان زمینه پویایی، شادابی و شور و نشاط آنان را فراهم آورند تا آنان در همه ساحت های تاکیدشده در سند تحول بنیادین تعلیم و تربیت توانمند شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه سیاست حمایتگرانه را درقبال مدارس غیردولتی پیش گرفته ایم،عنوان کرد: بر این اساس نگاهی مثبت به تقویت کمی و کیفی اینگونه مدارس داریم و اگر در پی توسعه آموزش و پرورش هستیم، باید به این مدارس بها دهیم و راه مشارکت و فعالیت بخش خصوصی را باز کنیم.
رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه مشارکت در قالب فعالیت مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی معنا می یابد، گفت: این مدارس توانسته اند بخش زیادی از بار آموزش و پرورش را بردوش بکشند و یاریگر دولت باشند.
رسول قانونی بیان داشت: این مدارس از قریب به 30 سال پیش دستاوردهای بسیاری برای نظام آموزشی و پرورشی کشور داشته اند و روز به روز بر این دست آوردها افزوده شده است و بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش از طریق جلب مشارکت مردمی و بخش خصوصی حل شده است.

** سهم 15درصدی مدارس غیردولتی در آموزش
وی افزود:8 درصد از دانش آموزان استان در سال 92 در این مدارس مشغول به تحصیل بودند که این رقم در سال جاری به 15 درصد رسیده است.
قانونی بیان داشت: این مدارس با به کارگیری شیوه های مناسب آموزشی و پرورشی، دانش آموزانی مفید، توانمند و انسان محور به جامعه تحویل داده اند؛ هرچند در این راه با چالش های بسیاری مواجه اند و در صورت عدم حمایت و توجه مسئولان دچار مشکلات جدی خواهند شد.
رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش فارس بر لزوم تعامل با سایر دستگاه ها و نهادها برای رفع مسائل و مشکلات مدارس غیردولتی تاکید کرد.
 

ارسال نظر