|
|
کدخبر: ۱۸۲۹۸۸

با شروع فعالیت سامانه بارشی جدید، روز دوشنبه در ارتفاعات و مسیرهای کوهستانی استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمان‌، بارش برف و اختلال در ترافیک جاده‌ای به سبب لغزندگی جاده و کاهش دید، پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش امید نیوز ، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، امروز سامانه بارشی در نوار شمالی کشور فعال است و نتیجه آن بارش پراکنده باران و برف و مه‌آلودگی در این مناطق است و اواخر وقت امروز این سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

فردا به تدریج با ورود سامانه بارشی جدیدی به جنوب و جنوب غرب کشور، ابرناکی و بارش در غرب خلیج فارس، جنوب خوزستان و استان‌های بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب لرستان آغاز می‌شود و در مناطق مرتفع و سردسیر با بارش برف همراه خواهد بود.

روز دوشنبه با تقویت سامانه بارشی در جنوب کشور دامنه فعالیت آن به شرق، جنوب شرق و برخی مناطق مرکزی کشور گسترش می‌یابد و سبب بارش باران و برف در این مناطق می‌شود.

روز دوشنبه در استان‌های فارس و کرمان بارش از شدت بیشتری برخوردار است و در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود؛ در این روز بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده‌ها در استان‌های بوشهر، فارس،کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی استان کرمان و غرب خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در مسیرهای کوهستانی استانهای کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب شرق لرستان، ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان کرمان‌، بارش برف و اختلال در ترافیک جاده‌ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود، از این رو توصیه می‌شود، برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هم‌وطنان‌، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی در نظر گرفته شود.

آسمان تهران فردا کمی ابری، به تدریج غبار محلی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۲ و ۳ درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا روز یکم دی ماه سال جاری 91.4 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش درسال گذشته در این بازه زمانی 28.4 میلیمتر بود. بنابراین بارش سال جاری 221.9 درصد بیشتر از سال گذشته است.

‌میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 61.1 میلیمتر بود، بارش سال جاری 49.6 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سیزدهم سال زراعی متعلق به منطقه جوانرود در استان کرمانشاه به میزان 83.1 میلیمتر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه میناب در استان هرمزگان به میزان 29.1 درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان منفی 6.2 درجه سلسیوس بوده است.

 

ارسال نظر