|
|
کدخبر: ۱۸۳۲۰۸

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پس از حذف کنکور در کارشناسی، حذف آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها محقق می‌شود.

به گزارش امید نیوز ، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پس از حذف کنکور در کارشناسی، حذف آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها محقق می‌شود.

حجت الاسلام سعید رضا عاملی اظهار داشت: در حال حاضر بحث بر سر ۸۵ درصد جذب مستقیم دانشجوی کارشناسی از سوی دانشگاه‌ها مطرح است.

وی در پاسخ به این پرسش ایرنا که آیا حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری امسال اجرا می‌شود؟، گفت: در باره امسال هنوز برنامه خاصی نداریم.

وی ادامه داد: مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال چنین روندی هستند که جذب مستقیم دانشجو از طریق دانشگاه‌ها صورت گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد، تاکید کرد: این موضوع در مقاطع زمانی مختلف و بر اساس برنامه زمانبندی محقق می‌شود.

حجت الاسلام عاملی، گفت: حذف کنکور و پذیرش مستقیم دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی راحت‌تر از کارشناسی ارشد است.

بتازگی معاون آموزشی وزیر علوم نیز به ایرنا گفته بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است.

مجتبی شریعتی درباره درخواست دانشگاه‌ها برای واگذاری کنکور‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی به این مراکز آموزشی، تاکید کرد: پذیرش مستقیم دانشجو توسط دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی از کیفیت بهتری برخوردار می‌شود، اما برای هر کدام باید قانون خاص تدوین و تصویب شود.

معاون آموزشی وزیر علوم، اظهار داشت: این موضوع، یک امر کلی است، اما در عمل ویژگی دانشگاه‌هایی که قصد چنین اقدامی دارند باید شاخص‌های مربوط به پذیرش دانشجو تعریف شود.

 

ارسال نظر