|
|
کدخبر: ۱۸۴۱۶۷

پیاده روی اربعین با حضور جمعیتی بالغ بر ۲۰میلیون نفر بزرگترین تجمع سالانه جهان

با توجه به نزدیک شدن بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و مشکلات موجود در حوزه سلامت،جدا از موکب های طعام دهی،موکب های پزشکی کارگشا خواهد بود.

زیارت اربعین از زیارات مهم شیعیان است که هرساله در ماه صفر به مناسبت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

درپی این موضوع آقای احمدرضا اکبرزاده همدانی گزارشی را ارائه کرده است.

امروزه پیاده روی اربعین با حضور جمعیتی بالغ بر ۲۰میلیون نفر به عنوان بزرگترین تجمع سالانه جهان شناخته می شود به همین جهت بسیاری از خیرین و گروه های خدماتی برای ارائه‌ی خدمت به زائران در مسیر این تجمع حاضر میشوند. با توجه به شرایط بیماری کرونا و محدودیت های پذیرش زائر توسط دولت عراق، رسیدگی به زائران مانند سال‌های گذشته ممکن نیست و بسیاری از این گروه ها که در قالب موکب از آنها یاد می شود در ایران ماندگار هستند.

 با توجه به دستورات فراوان قرآن و تاکیدهای بسیار روایات و همچنین سیره اهل بیت توصیه می شود این گروه ها در مناطق کم برخوردار شهرها و استان های خود حاضر شوند و به ملت امام حسین(ع) خدمت رسانی کنند.

 امام حسین (ع) نمونه بارز خدمتگزاری و خدمت رسانی به مردم دردمند بود؛ ایشان علاوه بر آنکه با اعمال و رفتار خویش گرهی را زندگی افراد گرفتار باز می‌کرد؛ بر خدمت کردن به دیگران تاکید و آن را به پیروان خود آموزش می داد. امام زمان (ع) در زیارت ناحیه مقدسه خطاب به امام حسین(ع) می فرماید: «کنت ربیع الایتام وعصمة الانام وعز الاسلام ومعدن الاحکام وحلیف الانعام; [ای جد بزرگوار] تو بهار یتیمان، حافظ وپناه مردم، مایه سرافرازی اسلام، کانون احکام و معارف الهی و هم پیمان بخشش و احسان بودی .»

با توجه به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همچنین مشکلات موجود در حوزه سلامت، جدا از موکب های اطعام دهی ،موکب های خیاطی و پزشکی کارگشا خواهد بود. بدون شک ثواب خدمت‌رسانی به مردم نیازمند،کمتر از خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین نخواهد بود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار