|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۶۹

کمپین نفرت در هند علیه اردو به دلیل اینکه زبان مسلمانان است

گروه‌های ملی‌گرای هندو پس از آن که برند لباس با تبلیغات دیوالی با کلمات اردو، زبان هندی‌تبار را هدف قرار می‌دهند.

هفته گذشته، نیروهای راستگرای هندو در هند، یک شرکت پیشرو را مجبور کردند که تبلیغ فصل جشن خود را پس از نمایش چند کلمه از زبان اردو، که در تصور رایج در این کشور «زبان مسلمانان» است، پس بگیرد. ".

شرکت FabIndia، تبلیغاتی برای Diwali - یک جشنواره مهم هندو که ماه آینده برگزار می شود - منتشر کرد و آخرین مجموعه لباس های خود را به نمایش گذاشت. در بالای متن نوشته شده بود: «جشن الریواز».

"جشن" در اردو به معنای جشن است در حالی که "ریواز" که در واقع "ریواج" است به معنای سنت است. این عنوان به "جشن سنت" ترجمه است.
اما یک نماینده جوان پارلمانی متعلق به حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به رهبری نارندرا مودی، که اغلب به خاطر اظهارات اسلام هراسانه خود تیتر اخبارمی شود، خوشحال نبود.
تجاسوی سوریا 30 ساله در توییتر پست کرد و دیوالی را با نام سنتی ترش خواند: «دیوالی جشن ریواز نیست». «این تلاش عمدی برای ابراهیم‌سازی جشنواره‌های هندو، که مدل‌هایی را بدون لباس‌های سنتی هندو به تصویر می‌کشد، باید خوانده شود.»
 
FabIndia یک نام آشنا در هند است و لباس، مبلمان، اثاثیه منزل و مواد غذایی می فروشد. صدها نمایشگاه در سراسر کشور پهناور و خارج از کشور دارد. سوریا گفت که این شرکت "باید برای چنین حوادث ناگوار عمدی با هزینه های اقتصادی روبرو شود".
به زودی، سایر اعضای BJP و دیگر گروه های ملی گرای هندو شروع به حمله به FabIndia در رسانه های اجتماعی کردند و این برند را به "آسیب زدن" به احساسات مذهبی هندوها متهم کردند.
پروژه هندوتوا اردو را یک زبان «مسلمان» می‌داند. نیودیتا منون، استاد مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه جواهر لعل نهرو دهلی نو، به الجزیره گفت و نامرئی کردن اردو بخشی از پروژه بزرگتر به حاشیه راندن جامعه مسلمان و در واقع حذف فیزیکی آن است.
«هندوتوا» به یک جنبش برتری‌طلب هندو اشاره دارد که در صدد تبدیل هند به یک دولت قومی هندو است.
 
 

ارسال نظر

پربیننده ترین