|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۰۸

انگلیس داروی GSK را برای درمان کووید تأیید کرد

داروی سوترویمب گلاکسو اسمیت کلاین برای درمان افرادی که در معرض خطر ابتلا به کرونا هستندتأیید شد.

قانون‌گذاران در بریتانیا برای درمان افرادی که در معرض خطر ابتلا به علائم شدید کووید-19 هستند، چراغ سبز را برای استفاده از یک درمان مونوکلونال به نام سوتروویماب نشان داده‌اند و سازنده این دارو گلاکسو اسمیت کلاین می‌گوید که این دارو «فعالیت خود را در برابر Omicron حفظ می‌کند».

این خبر در حالی منتشر شد که تعداد روزانه موارد ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی به بالاترین حد خود رسید و مقامات معافیت های قرنطینه را برای مسافران ورودی کاملاً واکسینه شده به مدت دو هفته در تلاش برای جلوگیری از نوع جدید متوقف کردند.

در همین حال، در ایالات متحده، ترس از تأثیر سویه جدید کروناویروس پس از گزارش اولین مورد آن در یک فرد کاملاً واکسینه شده در کالیفرنیا افزایش یافته است. این مورد در 22 نوامبر از آفریقای جنوبی بازگشت و هفت روز بعد آزمایش مثبت شد.

در آفریقای جنوبی، جایی که دانشمندان هفته گذشته نوع omicron را شناسایی کردند، عفونت های جدید در یک روز دو برابر شد که نشان دهنده افزایش چشمگیر در این کشور بود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت داده‌های مربوط به میزان مسری بودن Omicron باید «در عرض چند روز» در دسترس باشد، در حالی که بانک مرکزی ژاپن نسبت به درد اقتصادی هشدار داد زیرا کشورها اقدامات مهاری را تشدید می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین