|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۴۹

1

اگر شما نیز دچار ریزش مو شده اید، قطعا به دنبال راهکاری موثر جهت تقویت موهای خود هستید. با افزایش سن کلاژن سازی کاهش پیدا می‌یابد که این موضوع سبب ریزش مو می‌گردد. دقت داشته باشید که ریزش مو در زنان و مردان یک بیماری بسیار شایع است. امروزه روشی با نام میکرونیدلینگ روی کار آمده که با استفاده از آن ریزش مو درمان خواهد شد. روش درمانی میکرونیدلینگ کاربردهای مختلفی دارد. از عمده‌ترین کاربردهای آن می‌توان به میکرونیدلینگ صورت و مو اشاره کرد که در ادامه به چگونگی انجام و کاربردهای آن می‌پردازیم.

تاثیر میکرونیدلینگ در تقویت مو

میکرونیدلینگ یک روش درمانی به شمار می‌رود که در حوزه زیبایی پوست صورت و مو کاربرد دارد. امروزه افرادی که پا به سن می‌گذارند با ریزش موهای خود مواجه می‌شوند که جهت درمان خود به سراغ روش درمانی میکرونیدلینگ می‌روند. در این روش درمانی با استفاده از یک دستگاه خاص همراه با یک غلتک دارای سوزن، پوست را تحریک به کلاژن سازی می‌کنند. این غلتک با سوزن های بسیار ریز خود وارد پوست سر شده و آسیب‌ های بسیار جزئی را به همراه خواهد داشت؛ اما این موضوع باعث تحریک پوست برای کلاژن سازی می‌شود.

انجام روش درمانی میکرونیدلینگ برای صورت و مو یکسان است. در هر دو روش زخم هایی روی پوست سر و صورت ایجاد می‌شوند که هر کدام از آنها باعث درمان مشکلات مختلفی خواهند شد؛ اما روش درمانی میکرونیدلینگ مو به چه صورتی انجام می‌گیرد؟ میکرونیدلینگ پوست پس از ایجاد سوراخ هایی روی پوست سر، سلامت فولیکول‌های مو را مجدد مورد بازسازی قرار می‌دهد. این عمل سبب می‌گردد تا جلوی ریزش موها گرفته شود. همچنین اگر شما از کم پشتی موهای خود رنج می‌برید، این روش درمانی نیز می‌تواند به تراکم و رشد موهای شما کمک شایانی کند.

مزایای مختلف استفاده از میکرونیدلینگ برای مو

روش درمانی میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار عالی جهت از بین بردن بیماری طاسی منطقه ‌ای است. این بیماری به دلیل تحریک کلاژن سازی در پوست سر موجب می‌شود تا انواع بیماری های موجود در حوزه مو مورد درمان قرار گیرند. از جمله این بیماری ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • آلوپسی آره‌آتا
  • آلوپسی آندروژنیک

همچنین دقت داشته باشید که یکی از کاربردهای گسترده میکرونیدلینگ، در ترمیم انواع زخم ها است.

اثر میکرونیدلینگ بر مو

اثر میکرونیدلینگ بر مو به دلایل مختلفی بستگی دارد. یکی از این دلایل استفاده از یک سری سوزن های بسیار خاص است. سوزن هایی که برای این روش درمانی استفاده می‌شوند، بسیار نازک و کمی گشاد هستند. همچنین، معمولا از سوزن های درماپن در این روش درمانی استفاده می‌کنند. علت استفاده از این نوع سوزن ها توانایی ورود آنها به سطوحی با عمق بالا است. پس از وارد شدن سوزن در روش میکرونیدلینگ سرم مو وارد پوست شده که باعث افزایش مو و تراکم آن می‌شود.

2

اگر می‌خواهید تا اثر و ماندگاری میکرونیدلینگ بر تقویت موی شما افزایش یابد، می‌بایست در تمامی جلسات مربوط به درمان شرکت کنید. معمولا تعداد جلسات میکرونیدلینگ بین ۴ تا ۶ جلسه خواهد بود. همچنین برای تاثیر بیشتر لازم است تا در جلسات مربوط به ترمیم نیز حضور یابید.

فواید و اثرات میکرونیدلینگ در تقویت مو

روش درمانی میکرونیدلینگ دارای فواید و اثرات مختلفی است. اگر شما به طور مرتب و کامل جلسه های مربوط به درمان میکرونیدلینگ را سپری کنید، تاثیرات مربوط به این روش درمانی را بر موی سر خود مشاهده خواهید کرد. به طور کلی این روش درمانی فواید مختلفی داشته که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  • امروزه این روش به عنوان یک روش مطمئن و موثر برای افزایش موهای سر، تقویت آن و افزایش ضخامت آن شناخته می‌شود.
  • باعث ترشح کلاژن در پوست و همچنین سبب ایجاد سلول های بنیادی در پوست سر خواهد شد. این موضوع باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شود.
  • سبب جذب مواد و داروهایی می‌گردد که به عنوان محرک رشد مو به حساب می‌آیند.

نتایج میکرونیدلینگ بهتر است یا مزوتراپی؟

رشد موهای سر در سه بازه‌ مختلف یعنی کاتاژن، تلوژن و آناژن انجام می‌شود. اگر درمان در دوران کاتاژن یا تلوژن انجام گیرد، شما می‌توانید تاثیرات قابل توجه‌ای از آن را مشاهده کنید. علاوه بر روش درمانی میکرونیدلینگ، روش درمانی مزوتراپی نیز وجود داشته که همانند میکرونیدلینگ انجام خواهد شد. البته در برخی از مسایل این دو روش درمانی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. تنها تفاوت بسیار مهم آن‌ها مدت زمان ماندگاری آن‌‌ها است. ماندگاری مزوتراپی مو نسبت به روش درمانی میکرونیدلینگ بیشتر خواهد بود؛ البته دقت داشته باشید تاثیرات روش درمانی میکرونیدلینگ بسیار بالا بوده و شما پس از درمان کامل شاهد افزایش موهای خود هستید.

3

سخن پایانی

میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار موثر در جهت تقویت موی سر به شمار می‌رود که با تحریک کلاژن های مو باعث افزایش و تراکم مو می‌شود. امروزه افراد زیادی برای درمان انواع بیماری های مربوط به موی سر خود به سراغ روش میکرونیدلینگ می‌روند. این روش علاوه ‌بر موثر بودن، یک روش غیرتهاجمی و بدون خطر نیز به حساب می‌آید که می‌تواند شما را از بابت تمامی مسائل آسوده خاطر سازد. اگر می‌خواهید در سریع ترین زمان ممکن از ریزش موهای خود جلوگیری نمایید، می‌توانید به سراغ یک مرکز تخصصی پوست و مو رفته و با استفاده از این روش ریزش موهای خود را متوقف کنید. با مراجعه به مطب دکتر عاطفه پیشگاهی می‌توانید میکرونیدلینگ صورت و مو و همچنین مزوتراپی مو را انجام دهید. برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره تخصصی با شماره‌های 02122650630 و 02122650230 تماس بگیرید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار