|
|
کدخبر: ۲۴۳۹۲

دفتر استفتائات آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در خصوص مطالب مطرح شده از سوی این مرجع تقلید پیرامون اعدام مجدد شخص قاچاقچی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، در این اطلاعیه آمده است: در پی سؤالات تعدادی از مردم از دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته در رابطه با اعدام دوباره قاچاقچی، دفتر استفتائات معظم له اعلام نمود: مسأله ای که در کتاب جامع الأحکام جلد دوم می باشد ارتباطی به موضوع مذکور ندارد و معظم له نسبت به این مسئله نظر دیگری دارند.

بر اساس این گزارش، مجرم، مرد ۳۷ ساله ای به نام علیرضا - م بود که ۳ سال قبل به جرم حمل یک کیلوگرم مخدر شیشه به اعدام محکوم شده و تا چهارشنبه هفته قبل در زندان بجنورد بود. او سحرگاه چهارشنبه اعدام شد و ۱۲ دقیقه بالای دار بود تا در نهایت با تایید پزشک، به سردخانه منتقل شد. اما یک روز بعد، کارگر سردخانه متوجه شد کاور پلاستیکی یکی از جسدها بخار گرفته و این یعنی جنازه نفس می کشد.

در جلد دوم جامع الاحکام از آیت الله صافی گلپایگانی نقل شده است: «در صورتی که بعد از اعدام و قبل از دفن در سردخانه یا پزشکی قانونی و… در مجرم علائمی حیاتی دیده شود و با مداوا سلامت خود را بازیابد، ظاهراً حکم اجرای حد و قصاص به قوت خود باقی است.»

ارسال نظر