|
|
کدخبر: ۲۴۹

مسوول کلینیک تخصصی پستان مرکز فوق تخصصی ابن‌سینا از رتبه اول ایران در افزایش شیوع سرطان در دنیا خبر داد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، دکتر محمد هادی‌زاده در نشست خبری امروز مرکز تخصصی فوق تخصصی ابن‌سینا درباره‌ افزایش شیوع سرطان پستان در کشور گفت: ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه با یک شیب افزایشی در تعداد بیماران مبتلا به سرطان روبروست که در این زمینه رتبه نخست دنیا را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی کشورهای توسعه یافته سه تا پنج برابر کشورهای در حال توسعه مانند ایران، بیمار مبتلا به سرطان دارند اما رشد تعداد این بیماران در هر سال به صفر رسیده است که نشان دهنده‌ یک وضعیت ثابت درباره‌ بیماران سرطانی در این کشورهاست.

هادی‌زاده ادامه داد: ایران هر سال به میزان هشت در هزار با افزایش شیوع سرطان در کشور روبروست که برای کشورهای در حال توسعه تا حدودی طبیعی به شمار می‌آید.

مسوول کلینیک تخصصی پستان مرکز فوق تخصصی ابن‌سینا درباره‌ شیوع سرطان پستان در ایران نیز گفت: هر سال ۱۰ تا ۱۱ هزار بیمار سرطانی به جمع بیماران مبتلا به سرطان پستان اضافه می‌شود اما این سرطان از نظر کشندگی در رتبه‌ پنجم در میان سرطان‌ها قرار دارد.

وی اظهار کرد: مرکز تخصصی ابن سینا سعی می‌کند مانند سایر کلینیک‌های معتبر دنیا یک کلینیک‌ چند ظرفیتی با حضور متخصصانی چون روان‌شناسان، جراحان و متخصصان تغذیه به بیماران ارائه خدمت کند تا مراحل تشخیص، درمان و پس از درمان به صورت کامل و در یک برنامه جامع پیش گرفته شود.

هادی‌زاده با اشاره به این که ۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند، اظهار کرد: ابن‌سینا سعی می‌کند به صورت تخصصی وارد بحثپیشگیری از سرطان شود هر چند که این حوزه شرایط بسیار خاصی دارد اما تجربه چندین ساله این مرکز در حوزه سرطان پستان این ظرفیت را برای آن ایجاد کرده است.

ارسال نظر