|
|
کدخبر: ۲۸۶۱۸

رییس اتحادیه فروشندگان سیم کارت گفت: قیمت سیم کارت های رند برخلاف سیم کارت های معمولی که با افزایش قیمت مواجه شده، روند نزولی داشته که به عنوان مثال کد ۱۱۱ در بازار با ۶ میلیون کاهش قیمت روبرو شده است.

به گزارشامید، افشار فروتن در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه قیمت سیم کارت در بازار فعلی تثبیت شده است، اظهار کرد: با آخرین افزایشی که حدود دو ماه گذشته در بازار این حوزه اتفاق افتاد، دگر تغییر نرخی صورت نگرفت و قیمت ها بر روی همان شاخص تثبیت شد.

وی ادامه داد: این افزایش قیمت که یکی دو ماه پیش در این حوزه رخ داد موجب از رونق افتادن خرید و فروش ها شد اما این دلیلی برای برگشت قیمت ها نبود و همچنان آن نرخ ها پابرجاست.

او درباره زمان دقیق این افزایش قیمت گفت: شاید نوسان نرخ ارز و طلا چندان تأثیری روی این حوزه نداشته باشد اما دقیقا زمانیکه نرخ ارز افزایش یافت، بازار سیم کارت ها نیز دستخوش تغییر شد و قیمت ها رشد کرد.

رییس اتحادیه فروشندگان سیم کارت، آماری هم از نرخ های میانگین خرید و فروش سیم کارت های معمولی داد که به ترتیب کدها به شرح زیر است:

کد ۱:دو میلیون تومان
کد ۲:یک میلیون تومان
کد ۳:۸۰۰-۸۵۰ هزار تومان
کد ۴:۷۰۰ هزار تومان
کد ۵:۶۵۰ هزار تومان
کد ۶:۵۰۰-۵۵۰ هزار تومان
کد ۷:۴۰۰ هزار تومان
کد ۸:از حدودا ۳۵۰ هزار تومان به بالا

وی درباره نرخ کد ۸ که به صورت متغیر عنوان شده نیز گفت: با توجه به اینکه تعداد محدودی از این کد در بازار عرضه و بعد از مدتی جلوی ثبت نام آن نیز گرفته شد، قیمت آن از ۳۵۰ هزار تومان متغیر است.

فروتن در پاسخ به این سوال که وضعیت بازار رندها چگونه است؟، عنوان کرد: بازار رندها برخلاف سیم کارت های معمولی دچار کاهش قیمت شده و به عنوان مثال کد ۱۱۱ که پیش از این قیمتی در حدود ۳۰ میلیون تومان داشت، نرخش به ۲۴ میلیون تومان در حال حاضر رسیده است.

وی درباره چنین افت قیمتی خاطر نشان کرد: بازار این حوزه را بیشتر عرضه و تقاضا شکل می دهد و با توجه به اینکه در این بخش کاهش قیمت به وجود آمده، قطعا تقاضا برای این محصول کمتر شده است.

ارسال نظر