|
|
کدخبر: ۳۲۴۴

با آغاز دور دوم سفرهای تابستانی با پایان ماه مبارک رمضان، هشدارها در مورد حوادثرانندگی و تلفات ناشی از آن افزایش یافته است؛ چرا که بر اساس آمارها، همواره بیشترین تلفات حوادثرانندگی در شهریور ماه به جای مانده است.

به گزارشامیدبه نقل از مردم سالاری، طی سال‌های اخیر علی‌رغم افزایش تعداد خودروها، میزان تلفات حوادثرانندگی کاهش یافته که نشانه‌ای مثبت از عملکرد دستگاههای مسئول در این حوزه محسوب می‌شود و این روند کاهشی امسال نیز تداوم داشته است. در صورت کنترل حوادثرانندگی در شهریور ماه امسال، پیش‌بینی می‌شود تعداد تلفات حوادثرانندگی در مجموع سال‌جاری کاهش یابد و این به معنای تداوم روند کاهشی تصادفات و تلفات ناشی از آن با وجود افزایش تعداد خودروها و به تبع آن میزان ترددهای جاده‌ای است.

مرداد و شهریور، پرتلفات‌ترین ماه‌های سال

طی ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱) بیشترین تعداد تلفات حوادثرانندگی در آخرین ماه تابستان و اوج مسافرت‌های خانوادگی یعنی شهریور اتفاق افتاده است. این رویداد در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان مستثنی شد و رکورد مرگ‌های ناشی از حوادثرانندگی در ماه پیشین شهریور یعنی مرداد ثبت گردید. اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرده مرداد ماه هم پس از شهریور، دومین ماهی بوده که در هفت سال از ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱)، بیشترین میزان تلفات حوادثرانندگی در آن به وقوع پیوسته است. ‌‌ همان طور که اشاره شد در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با شهریورماه، بیشترین میزان تلفات حوادثرانندگی در مرداد این دو سال روی داد. تلفات حوادثرانندگی مرداد سال ۱۳۸۸، دو هزار و ۴۰۹ و در سال ۱۳۸۷ این رقم دو هزار و ۵۴۵ نفر بوده است.

در طول ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱)، سال ۱۳۸۴ با ۲۷ هزار و ۷۵۵ کشته، بالا‌ترین میزان کشته‌های تصادفات را به خود اختصاص داده و شهریور ماه سال ۱۳۸۵ نیز با سه هزار و ۲۴۰ نفر، ماهی بوده که بیشترین تلفات حوادثرانندگی در آن رخ داده است.

جمع کشته‌های تصادفات رانندگی شهریور‌های ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱)، ۲۶ هزار و ۱۵۷ نفر است که این رقم ۱۱ درصد کل کشته‌های حوادثرانندگی ۱۰ ساله بوده است.

روند کاهشی تلفات تصادفات رانندگی

طی سال‌های گذشته، تعداد خودروها در کشور دو برابر شده و در روالی طبیعی باید تعداد تلفات حوادثرانندگی نیز حداقل دو برابر می‌شد. اما مسئولان مربوطه بویژه در پلیس راهور ناجا با عملکردی قابل قبول، موفق شده اند میزان تلفات رانندگی را در قیاس با تعداد خودروها با کاهشی معنادار همراه سازند. آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور نیز این موضوع را تایید می‌کند به طوری که بر اساس آمارهای رسمی، کمترین تلفات حوادثرانندگی در ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱) در سال ۱۳۹۱ ثبت شده که در آن ۱۹ هزار و ۸۹ نفر کشته شدند. همچنین، شهریور ماه سال ۱۳۹۱ با دو هزار و ۶۹ نفر در بین ماه‌های شهریور ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱) کمترین آمار تلفات حوادثرانندگی را به خود اختصاص داده است. اگر این روند در سال جاری نیز تکرار شود، باز هم شاهد کاهش حوادثرانندگی در کشور خواهیم بود.

۱۰۵ هزار خودرو در آستانه توقیف

تشدید برخورد با تخلفات رانندگی نیز نقش مهمی‌در کاهش تلفات رانندگی داشته است. یکی از این نمونه از برخوردها ضبط گواهینامه رانندگان متخلف است. رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی‌روز گذشته گفت: ۱۱ هزار و ۵۰۰ راننده در آستانه ضبط گواهینامه و ۱۰۵ هزار خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان در آستانه توقیف قرار دارند. سردار اسکندر مومنی اشاره به آغاز موج دوم سفرهای تابستانی از ۱۴ مرداد ماه همزمان با پایان ماه مبارک رمضان، گفت: آمارها نشان می‌دهد تاکنون ۱۳۳ میلیون تردد جاده‌ای در کشور انجام شده که استان‌های البرز، تهران، مازندران، گیلان و فارس بیشترین استان‌هایی بودند که پرترددترین استان‌های کشور بوده‌اند و به طور منطقه‌ای بیشترین سفرها به نیمه شمالی، غرب و مشهد انجام شده است. به گفته وی، آمارها نشان می‌دهد هر ساعت ۳۷۷ خودرو از جاده‌های کشور تردد کرده‌اند و متوسط سرعت نیز ۸۳ کیلومتر در ساعت بوده است. مومنی با اشاره به اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با ۴۵ هزار نیرو در قالب تیم‌های موتوری، خودرویی و پیاده، موج دوم سفرهای تابستانی را مدیریت می‌کنند، گفت: در عین حال ۳۰ دستگاه بالگرد نیز بر ترافیک سفرهای تابستانی نظارت دارند. رییس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در عین رعایت قوانین و مقررات رانندگی توسط اکثر رانندگان، عده‌ معدودی مرتکب تخلفات حادثه‌ساز می‌شوند که بر این اساس در سال جاری گواهینامه ۵۰۰۰ راننده پرخطر ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ راننده نیز در آستانه ۳۰ نمره منفی و ضبط گواهینامه قرار دارند، گفت: این رانندگان در صورتی که تنها یک تخلف حادثه‌ساز دیگر داشته باشند، گواهینامه‌شان ضبط و از سفرهای تابستانی محروم می‌شوند. از سوی دیگر میزان نمرات منفی ۹۱ هزار راننده نیز به ۲۰ نمره منفی رسیده که تمام این آمارها در مقایسه با ۳۰ میلیون راننده‌ای که در کشور داریم قابل توجه نیست. اما همین میزان اندک نیز موجب ایجاد سوانح و حوادثرانندگی می‌شود. به گفته مومنی، بر اساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی، با توجه به اینکه جریمه هدف نیست، اگر رانندگانی که نمرات منفی آنها به آستانه ۳۰ نمره رسیده است، شش ماه تخلف نکنند، تمام نمرات منفی آنها پاک می‌شود. رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه بر اساس آمارهای پلیس، ۱۰۵ هزار راننده در کشور بیش از یک میلیون تومان خلافی دارند، گفت: آمارها نشان می‌دهد ۶۸ هزار راننده‌ای که بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه داشته‌اند، در سال‌جاری بدهی خود را پرداخت کرده‌اند. از سوی دیگر پلیس با کمک سیستم‌های نرم‌افزاری و دوربین‌های نظارت جاده‌ای، برنامه جدی دارد تا نسبت به توقیف خودروهایی که بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه دارند، در جاده‌های کشور اقدام کنند. وی با تاکید بر اینکه قانون در خصوص جریمه‌ها راه گریزی نگذاشته است، تاکید کرد: جریمه در سبد خانوار نیست و آمارهای پلیس نشان می‌دهد رانندگان بسیاری در ناوگان حمل‌ونقل عمومی داریم که حتی یک تخلف هم ندارند.

مومنی در خصوص سرویس مدارس نیز گفت: جلسات مقدماتی در این خصوص برگزار شده و مقرر شده است در تهران و کلانشهرها از خودروهای ثبت‌نامی که صلاحیت فردی راننده و خودرو تایید شده است، برای سرویس مدارس استفاده شود که از اولیا و مسئولان مدارس می‌خواهیم که به هیچ عنوان از خودروهای غیرمجاز برای سرویس مدرسه استفاده نکنند، چرا که به اندازه کافی ون و تاکسی در این خصوص در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای پزشکی قانونی، شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در تیرماه با ۴۰۰ نفر کاهش معادل ۲۰ درصد کمتر شده است، گفت: در عین حال در چهار ماهه امسال نیز با کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای روبرو بودیم که این امر یک رکورد محسوب می‌شود. رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه مهم‌ترین عامل کاهش تلفات تصادفات رانندگی عامل انسانی بوده است، گفت: امیدواریم با پشتیبانی دولت و بهبود سایر مولفه‌ها، این روند کاهشی ادامه یابد. مومنی با تاکید بر اینکه ۹۵ درصد رانندگان در کشور قوانین و مقررات رانندگی را رعایت می‌کنند، گفت: قطعا پلیس در دور دوم سفرهای تابستانی با معدود رانندگان پرخطر برای رفاه حال سایر رانندگان برخورد می‌کند.

ارسال نظر