|
|
کدخبر: ۳۳۴۷

جی. جی. آبرامز و جاناتان نولان اقتباسی جدید از فیلم «وست ورلد» را در شبکه اچ بی او تولید می کنند.

به گزارشامیدبه نقل از خبرآنلاین شبکه اچ بی او دستور ساخت قسمت اول سریال «وست ورلد» براساس فیلم سال ۱۹۷۳ مایکل کرایتن با بازی یول براینر را صادر کرد.

«وست ورلد» فیلمی کالت(فیلمی که طرفداران پروپاقرص خودش را دارد و با گذر زمان بر تعداد آن ها افزوده می شود) و یکی از گزینه های محبوب استودیوها برای بازسازی بود. قرار بود در فیلم بازسازی «وست ورلد» آرنولد شوارتزنگر بازی کند، اما وقتی او در سال ۲۰۰۳ فرماندار کالیفرنیا شد، این پروژه منتفی شد.
سریال «وست ورلد» قرار است اودیسه ای مخوف درباره ظهور هوش مصنوعی و آینده گناه باشد. جی. جی. آبرامز خالق سریال «لاست»، مدیرتولید مجموع و سرپرست نویسندگان سریال «وست ورلد» است.
اپیزود اول سریال را جاناتان نولان، نویسنده سریال «Person Of Interest» و فیلمنامه های «شوالیه تاریکی» و «شوالیه تاریکی برمی خیزد» و برادر کریستوفر نولان می نویسد و کارگردانی می کند.


لیزا جوی همسر جاناتان نولان او را در نوشتن فیلمنامه کمک می کند. نولان در حال حاضر به همراه برادرش روی فیلمنامه «میان ستاره ای» کار می کند.
فیلم اصلی داستان دو مرد با بازی ریچارد بنجامین و جیمز برولین بود که تعطیلات خود را در پاریکی تفریحی ویژه بزرگ سالان سپری می کردند. آن ها با روباتی شبیه هفت تیرکش های غرب وحشی روبرو می شدند که قصد آزار و اذیت آنها را می کرد. نقش این روبات را یول براینر بازی می کرد.
دنباله این فیلم در سال ۱۹۷۶ با حضور یول براینر و پیتر فاندا ساخته شد و حتی اقتباسی تلویزیونی از آن سال ۱۹۸۰ از شبکه سی بی اس با نام «پس از وست ورلد» ساخته شد که فقط سه قسمت آن روی آنتن رفت.
این سریال اولین همکاری شبکه اچ بی او با کمپانی «بد روبات» است که پیشتر در تهیه و تولید سریال های «انقلاب» در ان بی سی و «Person of Interest» در سی بی اس و سریال های جدید «نیمه انسان» در فاکس و «باور» در ان بی سی نقش داشته است.
شبکه اچ بی او در حال حاضر مشغول ساخت دو مجموعه جدید «Open» نوشته رایان مورفی و «باقیمانده ها» نوشته دیمن لیندلف، یکی از نویسندگان «فرار از زندان» است.
هالیوود ریپورتر / ۳۰ اوت / ترجمه: حسین عیدی زاده

ارسال نظر