|
|
کدخبر: ۳۴۰۶

GT کومپتیتزیونه، چالینج استراداله و دست آخر، اسکودِه ریا… اینها نامهای مهیجی هستند که کاراکتری سختجان، قدرتمندتر و بهمراتب سریعتر به V۸های موتوروسط پیشین فراری، یعنی ۳۴۸،۳۶۰ و ۴۳۰ بخشیدند.

میراث‌دار این اسب‌های قدرتمند و سریع مارانلو، اسپیچاله(Speciale) است که خویی به‌مراتب تهاجمی‌تر از ۴۵۸Italia را به تصویر می‌کشد.

رستگاری در ۳ ثانیه‌…

در ۴۵۸ اسپیچاله، قدرت موتور V۸ فراری از ۵۶۲ به ۵۹۷ اسب بخار ارتقا‌ یافته. به عبارت بهتر، این نیروگاه ۴.۵ لیتری در ازای هر لیتر حجم خود، ۱۳۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که به گفته فراری، بالاترین نسبتی است که تا به امروز برای یک خودرو جاده‌ای مجهز به پیشرانه دمش طبیعی به ثبت رسیده. وزن خالص اسپیچاله نیز در این بین با کاهش ۹۰ واحدی به نسبت ۴۵۸ استاندارد، به ۱،۲۹۰ کیلوگرم رسیده؛ یعنی در ازای هر تُن وزن خود، ۴۷۰ اسب بخار قدرت در اختیار دارد. این نسبت‌ها اینگونه روی آسفالت تفسیر می‌شوند؛ صفر تا ۱۰۰ در ۳ ثانیه و صفر تا ۲۰۰ در ۹.۱ ثانیه. اسپیچاله همچنین یک دور پیست معروف فراری، فیورانو را در مدت زمان یک دقیقه و ۲۳.۵ ثانیه پیموده؛ یعنی ۱.۵ ثانیه سریع‌تر از ۴۵۸ استاندارد، ۰.۵ ثانیه سریع‌تر از ۵۹۹ و تنها ۰.۵ ثانیه کُندتر از F۱۲ برلینتای ۷۳۰ اسب بخاری. تحمل‌پذیری این نسخه از کوپه V۸ دلفریب فراری در برابر شتاب جانبی نیز g ۱.۳۳ اعلام شده که بالاترین میزان در بین فراری‌های جاده‌ای است!

خداحافظ سبیل!

با تمام این اوصاف، ۴۵۸ فراری تا Speciale شدن، مسیری به‌مراتب پیچیده‌تر از ارتقای قدرت و کاهش وزن را پیموده. فراری با همکاری بازوی طراحی‌اش، پینین فارینا، پیکره‌ای آیرودینامیک‌تر را برای اسپیچاله تراش داده. البته، سبیل معروف ۴۵۸ هم در این بین به باد رفته! ۴۵۸Speciale همچنین مجهز به سامانه SideSlipAngleControl است در کنار سیستم کنترل پایداری F۱ - Trac و دیفرانسیل الکترونیکی E - Dif، زاویه لغزش خودرو در هنگام کم / بیش فرمانی را محاسبه می‌کند و با مقایسه آن با زاویه بهینه برای خروج از پیست، نسبت گشتاور انتقال یافته به هریک از چرخ‌های عقب را تنظیم می‌کند.

منبع: عصر خودرو

ارسال نظر