|
|
کدخبر: ۳۴۹۲

مدیر درمان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن‌سینا، با عنوان این مطلب که نیمی از زوج های ایرانی از مشکلات جنسی رنج می‌برند، گفت: متاسفانه این افراد دچار سرگردانی هستند و بعضا توصیه‌های غیرعلمی و غیرپزشکی را بکار می‌برند.

به گزارشامیدبه نقل از جام جم آنلاین، دکتر مهرداد قربانی روز چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت چهارم سپتامبر(روز جهانی سلامت جنسی) در مرکز درمان ناباروری ابن سینا برگزار شد، بر ضرورت آموزش مسائل جنسی و جنسیتی به عموم مردم جامعه تاکید کرد و افزود: شعار امسال روز جهانی سلامت جنسی «حقوق جنسی» نام گرفته است.

وی گفت: متاسفانه بسیاری از هموطنان ما از مشکلات جنسی رنج می برند اما نمی دانند برای درمان باید به کجا مراجعه کنند. آنها گاه به متخصصان رشته های مرتبط یا غیرمرتبط مراجعه می کنند و دچار سرگردانی هستند یا اینکه گاهی توصیه های غیرعلمی و غیرپزشکی به کار می برند.

مدیر درمان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با اشاره به اینکه اگر بتوانیم در زمینه آموزش در این حوزه بیشتر فعالیت کنیم، حداقل کمکی که به مردم کرده ایم این است که بدانند وقتی دچار مشکل می شوند، باید به کجا مراجعه کنند، گفت: امروز نه در مدارس و نه در دانشگاهها آموزش چشمگیری در رابطه با مسائل جنسی نداریم.

وی ادامه داد: جوانانی که قبل از ازدواج برای شرکت در کلاسها و انجام آزمایشات به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند، بیشتر درباره روش های پیشگیری از بارداری با آنها صحبت می شود.

قربانی با بیان اینکه علاوه بر اینکه جوانان رغبتی برای حضور در این کلاسها ندارند و هیچ کس به مقوله آموزش مسائل جنسی به طور جدی نگاه نمی کند، افزود: این در حالی است که کلاسهای قبل از ازدواج می تواند مکان مناسبی برای اینکه مسائل اولیه جنسی و روابط زناشویی به زوج های آموزش داده شود، باشد.

مدیر درمان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: متاسفانه جوان ها معمولا این گونه آموزش ها را معمولا از اطرافیان یا دوستان خود می آموزند و اگر فرد مشورت دهنده آگاهی کافی در این خصوص را نداشته باشد، حتما توصیه های غیرعلمی و نادرست را منتقل خواهد کرد که این خود آسیب زاست.

وی ضمن تاکید بر اینکه جای خالی آموزش در زمینه مسائل جنسی را در تمام سطوح کشور احساس می کنیم، افزود: هنوز هم آمارها نشان می دهد نزدیک به نیمی از زوج های ایرانی از مشکلات جنسی رنج می برند.

قربانی به حقوق جنسی و لزوم رعایت آن تاکید کرد و گفت: اگر به دنبال تحکیم ارتباطات زوج های هستیم، پرداختن به این موضوع می تواند بیش از هر چیز دیگری کمک کننده باشد.

ارسال نظر