|
|
کدخبر: ۳۹۲۴

در شرایطی که در کف بازار میدان فردوسی و خیابان‌های اطراف آن هیچکدام از فروشندگان سکه اقدام به فروش نمی‌کنند، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به یک میلیون تومان و هر دلار آمریکا به ۳۱۵۰ تومان رسیده است.

به گزارشامید- واحدهای صنفی و صرافی‌‌های خیابان فردوسی و میدان فردوسی تهران از هر گونه فروش سکه امتناع می‌کنند و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره عدم امتناع فروش سکه می‌گویند قیمت‌ها مشخص نیست و روند صعودی دارد به همین دلیل در این بازار کسی فروشنده نیست.

همه فروشندگان خیابان فردوسی تهران به تلویزیون‌هایی که بر شبکه خبر تنظیم شده ذل زده‌اند و اتفاقات نشست جاری سازمان ملل را رصد می‌کنند.

بنابراین گزارش در بازاری که کسی فروشنده نیست قیمت‌ها همچنان روند صعودی به خود گرفته است به نحوی که روی تابلوهای مغازه‌ها قیمت هر دلار آمریکا بین ۳۱۲۰ تا ۳۱۵۰ تومان در نوسان است اما هستند دلال‌هایی که یک دسته اسکناس و ماشین حساب در دست گرفته‌اند و هر عابری که عبور می‌کند این لفظ را تکرار می‌کنند دلار ۳۱۰۰.

خبرنگار فارس با یکی از آنها صحبت کرد و گفت آیا واقعا دلار ۳۱۰۰ است که او پاسخ داد به شما ۳۱۰۰ می‌دهیم اما باید یک سودی هم به خودمان بدهید.

وی افزود: با سودی که به ما می‌دهید قیمت هر دلار آمریکا به ۳۱۵۰ می‌رسد.

خبرنگار فارس از یکی از دلال‌ها در خصوص اظهار نظر روز گذشته ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی که گفته بود کاهش قیمت‌ ارز منطقی نیست، سؤال کرد و او پاسخ داد: اظهار نظر آقای سیف قیمت دلار را تا ۲۹۸۰ تومان در روز گذشته افزایش داد.

به گزارش فارس در حین تنظیم گزارش، قیمت هر دلار آمریکا که بر روی برخی تابلوها ۳۱۲۰ و ۳۱۳۰ حک شده بود به ۳۱۵۰ و ۳۱۶۰ رسید و شاید دلیل عدم خرید و فروش همین روند نوسانی و رو به بالای قیمت‌ها باشد.

هر یورو نیز در لحظه تنظیم این گزارش ۴۱۵۰ تومان، پوند انگلیس ۴۸۵۰ تومان، دلار کانادا ۳۰۵۰ تومان، دلار استرالیا ۲۸۸۰ تومان، درهم امارات ۸۴۰ تومان، لیر ترکیه ۱۵۸۰ تومان و ین ژاپن ۳۱۵ تومان معامله می‌شود.

بنابراین گزارش هر دلار آمریکا را صرافی‌های فردوسی بین ۳۰۷۰ تا ۳۰۸۰ می‌خرند.

بنابراین گزارش هر قطعه سکه طرح جدید در لحظه تنظیم این گزارش یک میلیون تومان فروخته و ۹۵۰ هزار تومان خریداری می‌شود. همچنین هر قطعه سکه نیم بهار ۵۱۰ هزار تومان فروخته و ۴۷۰ هزار تومان خریداری می‌شود.

این در حالی است که هر قطعه سکه یک گرمی ۲۰۰ هزار تومان فروخته و ۱۸۰ هزار تومان خریداری می‌شود اما بسیاری از صرافی‌های خیابان فردوسی از درج قیمت ربع سکه امتناع می‌کنند.

اما یکی از صرافی‌ها خیابان فردوسی هر قطعه ربع سکه را ۳۵۰ هزار تومان فروخته اما قصد خرید ندارد.

رضا کیمیایی

ارسال نظر