|
|
کدخبر: ۴۴۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه منابع اجرای طرح پزشک خانواده در استان تهران فراهم شده است، گفت: با توجه به تامین اعتبار و نیز دستور رییس جمهوری، مجری‌گری وزارت بهداشت و پشتیبانی وزارت رفاه هیچ‌گونه مشکلی برای اجرای این طرح‌ وجود ندارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، اسدالله عباسی در نشست خبری که عصر امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و معاونان وزارت بهداشت و وزارت رفاه برگزار شد، اظهارکرد: هفته گذشته التهاباتی در بحثاعتباراتی پزشک خانواده تهران ایجاد شد و حرف‌های ضدونقیضی در این زمینه مطرح شد، اما امروز بین دو وزارتخانه در مورد اجرای طرح پزشک خانواده توافق حاصل شده و به اتفاق نظر رسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سازوکار اجرای طرح در استان تهران فراهم شده و منابع آن نیز تامین شده است، تصریح کرد: با اراده و عزم وزارت بهداشت و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد داریم، طرح پزشک خانواده را که طرحی ارزشمند است، براساس شاخص‌های نظام سلامت اجرایی کنیم.

وی درخصوص اعلام عدم آمادگی بیمه‌ها در هفته گذشته، گفت: در هفته گذشته صحبت‌هایی مطرح شد که مدیرعامل سازمان بیمه سلامت آن را تکذیب کردند، چراکه پاسخگوی طرح پزشک خانواده دو وزیر هستند و از آنجایی که اعتبارات اجرای این طرح به وزارت بهداشت داده شده است، به همین دلیل به اشتباه تصور شده بود که برای بیمه‌ها اعتباری در نظر گرفته نشده است.

تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده در نظر گرفته شده است، گفت: ظرفیت اجرای این طرح در سراسر کشور وجود دارد.

تسویه مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها تا پایان سال ۹۱

عباسی در ادامه در مورد مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها و زمان تسویه این مطالبات، اظهارکرد: مطالبات سازمان تامین اجتماعی را در هفته آینده تا پایان سال ۹۱ تسویه می‌کنیم و درخصوص بیمه سلامت هم تا قبل از پایان تیرماه سال جاری این اتفاق خواهد افتاد.

وی به جلسه‌ای که هفته آینده در شورای عالی بیمه برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: در ارتباط با عملکرد سازمان بیمه سلامت و نیز موضوع یکسان‌سازی بیمه‌ها و ادغام سازمان‌های بیمه‌گر در سازمان بیمه سلامت هفته آینده جلسه‌ای در شورای عالی بیمه برگزار خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرح پزشک خانواده چه میزان است، گفت: در کل ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح پزشک خانواده در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این اعتبار از معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری به وزارت بهداشت تخصیص داده می‌شود و این وزارتخانه نیز اعتبارات را به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌کند.

عباسی در مورد نتایج اجرای طرح پزشک خانواه در استان‌های پایلوت، تصریح کرد: نتایج طرح در استان‌های پایلوت مشخص شده است و ثبت‌نام پزشکان نیز در سامانه الکترونیک برای استان تهران آغاز شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در استان تهران برای طرح پزشک خانواده به پنج تا ۸ هزار پزشک نیاز است، گفت: ۲۰۰۰ پزشک تاکنون در سامانه پزشک خانواده تهران ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: با اجرای پزشک خانواده اتفاق بسیار مهمی در نظام سلامت کشور خواهد افتاد، چراکه هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد و مردم بی‌جهت به پزشک مراجعه نمی‌کنند.

ارسال نظر