|
|
کدخبر: ۴۵۷

فرمانده ناجا با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی‌های خودساخته برای ایجاد امنیت در کشور، آرامش و امنیت را مقدمه عبادت دانست.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان همدان با اشاره به افزایش همکاری بین مردم و پلیس، گفت: حتی یک حادثه قابل اشاره در انتخابات نداشتیم و این در حالی بود که شاهد یکی از بزرگترین انتخابات بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ماموریت نیروی انتظامی مبارزه با ظلم، تجاوز، تباهی، زیاده‌خواهی و جلوگیری از دست‌اندازی به حقوق دیگران است، افزود: به دنبال ایجاد شرایطی هستیم که مردم در آرامش و امنیت به سر ببرند.

احمدی‌مقدم آرامش و امنیت را مقدمه عبادت دانست و با اشاره به لزوم تربیت نیروی‌های خودساخته برای ایجاد امنیت در کشور، عنوان‌کرد: نیروی انتظامی که می‌خواهد با شیطان برون مبارزه کند، باید ویژگی‌های خاص و مطلوب خود را تقویت کند.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر لزوم آمر به معروف بودن همه کارکنان نیروی انتظامی، ادامه‌داد: کار زشت از پلیس زشت‌تر است و کار نیکو نیکوتر.

وی با تاکید بر متوازن بودن همه بخش‌های نیروی انتظامی، گفت: رفتار با مردم، جلب رضایت مردم و افزایش امنیت و کاهش جرم از شاخصه‌های این توزان است.

احمدی‌مقدم دلیل پیشرفت نیروی‌های انتظامی را ایمان و عمل صالح بر شمرد و گفت: این صفات نقطه تفاوت با دیگر پلیس‌های جهان است.

وی با تاکید برلزوم قدرشناسی اتصال به شجره‌ولایت، ادامه‌داد: نقش‌آفرینی و توفیق در حماسه سیاسی، همه دشمنان در داخل و خارج را به تبریک وا داشت.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اعتراف دشمنان مبنی بر اینکه ایران کشوری آزاد و مردم سالار است، گفت: همه آنان اعتراف کردند که حرف‌هایی که چهار سال پیش زدند هیچ کدام پایه و اساسی نداشت.

به گزارش ایسنا، فرمانده ناجا با بیان اینکه وضعیت نیروی انتظامی در استان همدان نسبت به دوسال قبل پنج ونیم درصد ارتقا یافته است، گفت: از سه ماه ابتدای سال تاکنون در استان همدان ۱۰ تا ۱۲ مورد جرائم خشن روی داده است.

وی با اشاره به اینکه این کاهش جرائم در سایه ایمان مردم به وقوع پیوسته است، خاطرنشان کرد: مردم وظیفه‌شناس استان همدان همکاری و همیاری مناسبی با نیروی انتظامی داشته‌اند.

کشف ۷۰ درصدی جرائم‌اینترنتی در کشور

فرمانده نیروی انتظامی از کشف ۷۰ درصد جرائم اینترنتی در کشور خبرداد و گفت: میانگین کشف جرائم اینترنتی در دنیا کمتر از ۳۰ درصد است که نشان از قابلیت پلیس فتا دارد.

احمدی‌مقدم افزود: جرائم اینترنتی با انبوه کاربران، دسترسی و ضریب نفوذ اینترنت خوشبختانه در کشور ما رشد و توسعه‌ای که در دنیا تجربه شده، ندارد.

وی همچنین به کاهش سریع جرائم خشن در کشور اشاره کرد و ادامه داد: سرعت کشف و شدت و قاطعیت برخورد قوه‌قضاییه به این موضوع کمک کرده است.

به گفته فرمانده ناجا امسال در همدان ۱۱ تا ۱۳ قتل و سرقت به عنف رخ داده که صد درصد کشف شده است.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه همدان از کم جرم‌ترین استان‌های کشور است، اظهارامیدواری کرد: با افزایش صبر و آستانه تحمل مردم جرائم خشن بازهم کاهش یابد.

وی درباره تخلف کارکنان نیز گفت: جرائم کارکنان به طور میانگین سالانه ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و شاهد صحت و بهبود عمل و درست کاری نیروی انتظامی هستیم.

احمدی‌مقدم همچنین با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان و امکان ظهور و بروز روزه‌خواری و برخورد با روزه خواران، خاطرنشان کرد: با گسترش شهرها و سفرها یک سوم مردم با عذر شرعی برای روزه‌داری مواجهند اما دلیل بر شکستن روزه در اماکن عمومی نمی‌شود.

تشریح افزایش حقوق سربازان از زبان فرمانده ناجا

وی در پاسخ به سوالی درباره افزایش حقوق سربازان نیز اظهار کرد: افزایش حقوق سربازان منوط به تخصیص اعتبار است، امسال حقوق سربازان نیروی انتظامی ۲۵ درصد و سربازان مناطق مرزی و عملیاتی ۵۰ درصد افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه‌داد: سربازان هرچه حرفه‌ای‌ تر باشند نیاز به سرباز غیرحرفه‌ای کاهش می‌یابد، حرفه‌ای شدن سربازان به تدریج و با آرامی طی خواهد شد، به ازای هر سرباز در حال حاضر به یک و نیم نیروی کادری نیاز است.

وی برخورد با جرایم خشن و ناامنی‌های اجتماعی را اولویت نیروی انظامی اعلام کرد و گفت: فرمانده انتظامی استان‌ها اولویت‌های خود را ارزیابی و مطالبات اصلی مردم را برآورد کرده‌اند. سرقت خرد، موادمخدر و ناهنجاری‌های رفتاری و اخلاقی دغدغه‌های اصلی مردم است.

احمدی‌مقدم تصریح‌کرد: مسئله مرز در امنیت داخلی مهم است، هرچه در مرزها بیشتر تلاش کرده‌ایم آثار امنیتی بیشتری در داخل دیده‌ایم. تمرکز بر مرزهای خشکی و آبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در سه ماهه امسال گفت: حداقل هفت درصد کاهش خسارت و تلفات ناشی از تصادف داشته‌ایم که امیدواریم تا پایان سال ادامه پیدا کند و تا پایان برنامه پنجم توسعه به کاهش ۱۰ درصدی تصادفات برسیم.

ارسال نظر