|
|
کدخبر: ۵۵۳۰۸

رییس کل بانک مرکزی درباره تسویه بدهی ارزی تولیدکنندگان با دلار ۱۸۰۰تومانی، گفت: منابع ریالی تسویه بدهی تولیدکنندگان با دلار ۱۸۰۰ تومانی باید تامین و در بودجه سالانه لحاظ شود.

به گزارشامیدبه نقل از خانه ملت، ولی الله سیف درباره ثبات در نرخ سودبانکی و اینکه با توجه به مخالفت شورای پول و اعتبار برای افزایش نرخ سودبانکی کمبود نقدینگی بانکها از چه محلی جبران خواهد شد، ‌ گفت: بانک‌ها باید تلاش کنند با نرخ های موجود و ارایه سرویس مناسب تر، منابع بیشتری را تجهیز کنند.

وی افزود: سعی بانک مرکزی بر این است که بانک‌ها بتواند نقدینگی مورد نیاز را تا حدی که ممکن است از محل افزایش سپرده و محل وصولی مطالبات گذشته و تسهیلاتی که قبلا پرداخت شده منابع جدیدی را ایجاد کند تا کمکی باشد برای اینکه چرخ تولید به حرکت درآید.

سیف در این باره که با توجه به سود دهی سایر بازارها مردم کمتر در بانکها سپرده گذاری می کنند، افزود: ما در دوره گذار از یک شرایط نامناسب به سمت تعادل لازم در اقتصاد هستیم از این رو طبیعتا باید به تدریج به شرایط مطلوب برسیم.

رییس کلبانک مرکزیدر ادامه درباره تسویه بدهی تولیدکنندگان با ارز ۱۸۰۰ تومان نیز گفت: منابع ریالی تسویه بدهی تولیدکنندگان با ارز ۱۸۰۰ تومانی باید تامین و در بودجه سالانه لحاظ شود.

ارسال نظر