|
|
کدخبر: ۵۶۹۵۵

شهروندان تهرانی می توانند برای نام نویسی طرح ترافیک از امروزبه سایت www. tehran. ir مراجعه کنند.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، ثبت نام برای دریافت طرح آرم طرح ترافیک سال ۹۳ از امروز ۳ آذر ماه آغاز و نام نویسی تا بیست و سوم آذر ادامه خواهد داشت و زمان ثبت نام هیچ اولویتی برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

به گفته جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تعداد مجوزهای طرح ترافیک در مقایسه با دوره قبل افزایش نخواهد داشت واز یکصد هزارطرح ترافیککه مجوز توزیع آن را داریم، ۴۰ هزار فقره آن برای فروش روزانه و هفتگی و ۶۰ هزار فقره آن برای فروش سالانه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امسال از مجموع آرم طرح ترافیک فقط ۱۵ درصد برای فروش روزانه و هفتگی اختصاص پیدا کرد که با افزایش ۴۰ درصدی برای سال آینده درصدد هستیم میزان ورود به طرح ترافیک را کاهش دهیم که سهم قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

تشکری هاشمی گفت: واجدین شرایط دریافت آرم طرح ترافیک براساس امتیازبندی مشخص می شوند و در صورت فراخوان برای دریافت آرم طرح ترافیک باید مدارک معتبر ارائه کنند.

وی افزود: با افزایش فروش آرم ترافیک روزانه و هفتگی، سهمیه سالانه طرح ترافیک افراد حقیقی و اشخاص حقوقی در سال آینده کم می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: هرگونه افزایش در نرخ مجوزهای طرح ترافیک پس از تصویب شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود گرچه افزایش نرخ حدود ۱۰ درصد را به شورای شهر پیشنهاد کرده ایم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه یکی از موارد برای دریافت آرم طرح ترافیک، معاینه فنی معتبر است، گفت: خودروهایی که از شهرهای اطراف معاینه فنی دریافت کرده اند می توانند به صورت رایگان به معاینه فنی تهران مراجعه و در صورت تایید خودرو به لحاظ فنی معاینه دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از خودروهای پاک از جمله سیاستهای مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک است، افزود: به این منظور، نخستین بار برای ارائه رایگان طرح ترافیک برای تمام خودروهای برقی و هیبریدی اقدام خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای آرم طرح ترافیک هیچ وجهی به صورت نقد از ثبت نام کنندگان دریافت نمی شود و تا پایان اسفند برای صدور مجوزهای طرح ترافیک اقدام خواهد شد.

شهروندان تهرانی می توانند برای نام نویسی طرح ترافیک از امروزبه سایت www. tehran. ir مراجعه کنند.

ساعات کار مراکز معاینه فنی افزایش یافت

همچنین مدیر بهره برداری از مراکز مکانیزه معاینه فنی تهران نیز با بیان اینکه یکی از مدارک اصلی ثبت نام طرح ترافیک سالانه معاینه فنی خودروها است گفت: همزمان با آغاز ثبت نام طرح ترافیک سالانه ساعات کار مراکز معاینه فنی به مدت یک هفته افزایش یافت.

محمد طاهریان ضمن بیان این مطلب گفت: بر این اساس مراکز بیهقی، آبشناسان و سراج از آغاز شروع ثبت نام طرح به مدت یک هفته از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۸ خدمت رسانی خواهند کرد. همچنین دو مرکز آبشناسان و بیهقی در روز جمعه ۸ آذر ماه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴ آماده ارائه خدمات به شهروندان خواهند بود.

وی ادامه داد: خبرنگاران رسانه های گروهی می توانند با ارائه معرفی نامه و یا کارت خبرنگاری معتبر از آغاز زمان ثبت نام طرح ترافیک به مدت یک هفته در روزهای یک شنبه، سه شنبه و پنج شنبه از ساعات ۱۰ الی ۱۲ در مرکز بیهقی و نیز روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در همان مرکز به صورت رایگان اقدام به اخذ معاینه فنی کنند.

طاهریان تصریح کرد: طبق رایزنی های به عمل آمده به زودی خودروهای خدمتی دستگاه های دولتی نیز بیش از پیش در خصوص انجام معاینه فنی اقدام خواهند کرد. بنابراین از عموم شهروندان خواسته می شود با توجه به افزایش مراجعات در ماه های پیش رو از هم اکنون به فکر معاینه فنی خود باشند و اخذ معاینه فنی را روزهای اخر سال و دقیقه ۹۰ موکول نکنند.

ارسال نظر