|
|
کدخبر: ۶۶۱۵۸

جانشین شورایاری قیام‌دشت گفت: از مسئولین محترم آبفای استان تهران درخواست می کنیم به مطالبات به حق شهروندان که بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب، حیاتی ترین نیاز آنهاست، پاسخ درخور شأن داده شود.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، حسین فتحی اظهار داشت: قیامدشت یکی از نقاط جمعیتی شهر تهران است که در کیلومتر ۱۸ جاده خاوران در منتهی الیه جنوب شرقی تهران واقع شده است.

وی افزود: ‌ مردم قیامدشت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که یکی از این مشکلات مربوط به آب آشامیدنی است به طوری که آب آشامیدنی جمعیت حدودا ۵۰ هزار نفری قیامدشت که حالا دارای دانشگاه آزاد واحد تهران شرق با جمعیت سیال حدودا ۱۵ هزار نفری هم هست از چاههایی که اطراف این شهر حفر شده، تأمین می شود.

جانشین شورایاری قیامدشت با بیان اینکه آب بدست آمده از این چاهها دارای سختی و املاح زیادی است، گفت: به دلیل وجود این املاح، این آب غیرقابل شرب است و معمولا جهت شست و شوی ظروف و دیگر کارها استفاده می شود.

وی ادامه داد: به همین سبب شهروندان مجبورند جهت تأمین آب آشامیدنی به دو شرکت خصوصی که همین آب را پس از تسویه با قیمت هایی که هر چند وقت یکبار گران می کنند، خریداری کنند.

به گفته این مقام مسئول، این امر باعثشده عملا شهروندان این شهر که اکثرا از اقشار کم درآمد و کارگر جامعه محسوب می شوند دوبار هزینه آب بها را پرداخت کنند، یعنی یک بار هزینه آب لوله کشی غیرقابل شرب را پرداخته و بار دیگر هزینه آب تسویه شده ای که از شرکت های خصوصی خریداری می کنند را می پردازند.

وی افزود: این موضع باعثگلایه مندی و بروز نارضایتی بین شهروندان شده زیرا آب‌بهای پرداختی توسط شهروندان قیامدشت بالاتر از آب‌بهایی است که در داخل شهر تهران پرداخت می شود، از طرف دیگر به سبب فرسودگی شبکه لوله کشی آب حدودا ۴۰ درصد از همین آب غیرقابل شرب هدر می رود که لزوم تعویض این شبکه را بیش از پیش ضروری می سازد.

فتحی با اشاره به در آستانه بهره برداری بودن سد ماملو اذعان داشت: بهره برداری از سد ماملو که در جوار این شهر احداثشده، تنها امید شهروندان برای دسترسی به آب آشامیدنی مطلوب است که متأسفانه علی رغم پیگیری های متعدد، تاکنون سهمیه مشخصی مانند شهرهای اطراف برای این شهر درنظر گرفته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولین محترم آبفای استان تهران درخواست می کنیم به مطالبات به حق شهروندان که بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب، حیاتی ترین نیاز آنهاست، پاسخ درخور شأن داده شود.

جانشین شورایاری قیامدشت در پاسخ به اینکه قیمت آبی که بخش خصوصی به مردم قیامدشت می فروشد، چه میزان است، تصریح کرد: هر دبه ۲۰ لیتری ۳۵۰ تومان قیمت گذاری شده که این قیمت نیز اکثرا توسط عاملین پخش رعایت نمی شود.

فتحی در خصوص روند پیگیری مطالبات آبی شهروندان قیامدشت گفت: علاوه بر مراجعات و تماس های متعدد، نامه ای از طرف شورایاری به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نوشتیم، هیئت رئیسه مجلس نامه ای را روی نامه ما گذاشتند و برای وزیر نیروی دولت سابق ارسال کردند، این نامه از بالا به صورت سلسله مراتبی به زیرمجموعه های وزارت نیرو ارسال شد تا اینکه به آبفای استان تهران و آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران که قیامدشت هم زیرنظر آنهاست رسید اما نتیجه محسوسی از این تلاشها نگرفتیم.

ارسال نظر