|
|
کدخبر: ۹۲۵۲۱

فرمانده نیروی انتظامی گفت: به طور کلی جامعه حدود هنجارها را بهتر شناخته و نسبت به گذشته بهتر همکاری می‌کند

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم گرامیداشت سردار شهید احمد کاظمی و شهید حسان اللقیس در جمع خبرنگاران در خصوص آمار معتادان در کشور اظهار داشت: مسئول آمار معتدان در کشور ستاد مبارزه با مواد مخدر است. آمارهای مختلفی باید تلفیق شود و وزارت بهداشت ارزیابی میدانی از این افراد، زندانیان و دستگیری‌های نیروی انتظامی تجمیع می‌شود و همه ساله با ارزیابی میدانی که آنها انجام می‌دهند، آمار را عرضه می‌کنند چرا که اگر هر دستگاهی بخواهد آمار دهد مسائل را از زوایای مختلف خود ببیند.

وی افزود: مثلا در وزارت بهداشت معتادی به آنجا مراجعه می‌کند ولی درنیروی انتظامیدستگیر نشده و زندان هم نرفته است. بنابراین مرجعی که می‌تواند آمارها را تلفیق کند، ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: دستگیری‌های حوزه اخلاقی ما ۵ درصد کاهش داشته است و گرچه در اوایل انتخابات و پس از آن برخی تصورشان این بود که در این دولت توجهی به این هنجارها نمی‌شود یا تبعیض خواهد شد که باید گفت این تصور اشتباه است ولی برخی رفتارها بروز می‌کرد اما پس از مدتی که مشاهده کردند مواضع رئیس جمهور دولت یازدهم و مسئولان مربوطه و وزیر کشور چیز دیگری است، این تصور اصلاح شد و الان شرایط ما با گذشته تفاوتی ندارد.

وی گفت: به طور کلی جامعه حدود هنجارها را بهتر شناخته و نسبت به گذشته بهتر همکاری می‌کند البته رضایت‌بخش نیست و ما مشکلاتی داریم، ولی همین که ما امسال نسبت به سال گذشته ۵درصد در مورد جرائم اخلاقی کاهش داشته‌ایم و برخوردها و دستگیری‌هایمان کمتر شده است، نکته مثبتی محسوب می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه در خصوص سردار شهید احمد کاظمی افزود: شهید احمد کاظمی از استوانه‌های جنگ و دفاع مقدس بود که چهره بسیار دوست داشتنی و جهادی و فعالی داشتند و گذر ایام هیچ تاثیری در فعالیت ایشان نداشت؛ ما که از ابتدای جنگ سردار کاظمی را می‌شناختیم، همان روحیه را داشت یعنی همان خلوص فردی و عشق به شهدا و دوندگی و زحمت را داشت.

احمدی مقدم ادامه داد: گذر زمان هیچ تغییری در سردار کاظمی ایجاد نکرده بود و ایشان از اسوه‌هایی هستند برای همیشه تاریخ و در واقع این‌گونه افراد توانستند تاریخ‌ساز باشند؛ البته افرادی مانند احمد کاظمی زیاد وجود دارند و فقط زمینه لازم است تا بتوانند حضور پیدا کنند ولی باید گفت ما باید اینگونه افراد را در تاریخ ثبت کنیم حتما در آیندهجوانانما و نسل‌های آینده بیشتر از آنها سوال می‌کنند.

ارسال نظر