|
|
کدخبر: ۹۳۵

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا دمای ۹ استان کشور بالای ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و خوزستان بابیشینه دمایی برابر ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین استان کشور است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، عبدالرضا امیدوار شهری افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید ادامه دارد و گرد و خاک ناشی از آن سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و به دنبال آن اختلال در تردد جاده ای می شود.

به گفته وی، طی این مدت گرد و خاک رقیق ناشی از سرعت وزش باد بر روی کشورعراق در برخی مناطق استان های غرب و جنوب غرب کشور سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

امیدوار اظهار داشت: فردا دمای استان های خوزستان، ایلام، فارس، قم، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و یزد بالای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و خوزستان با بیشینه دمایی معادل ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین استان و اردبیل با بیشینه دمایی برابر ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین استان کشور خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: فردا آسمان پایتخت صاف در پاره ای نقاط همراه با وزش باد است. بیشینه و کمینه دما ی پایتخت مانند امروز برابر ۳۹ و ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

ارسال نظر