|
|
کدخبر: ۹۵۳۳۰

مسئول ستاد برف‌روبی شهرداری دماوند گفت: ‌ شهروندان با به همراه داشتن زنجیر چرخ و استفاده از آن در لحظات اولیه بارش برف شدید، ما را در کاهش مضرات و صدمات نمک‌پاشی یاری کنند.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، سیدکمال سادات امروز از شرق استان تهران هم‏زمان بابارششدید برف در بام ایران بیان کرد: ‌ استفاده زیاد از نمک در معابر به آسفالت خیابان‌ها صدمه وارد می‌کند.

وی در خصوص مضرات زیست‌محیطی نمک ادامه داد: ‌ همچنین نمک استفاده شده در زمان ذوب شدن برف به همراه آن وارد چرخه آب زیرزمینی شده و مضرات زیست‌محیطی زیادی به بار می‌آورد.

مشاور شهردار دماوند بار دیگر تأکید کرد: ‌ شهروندان تنها با استفاده به‏موقع از زنجیر چرخ، علاوه بر کاستن این مضرات، در سهولت تردد در روزهای برفی نیز سهم به‏سزایی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مردم گمان می‌کنند هم‏زمان با آغاز بارش شدید برف باید به سرعت نمک‌پاشی انجام شود، اظهار داشت: باتوجه به وسعت شهر و محورها و معابر اصلی و فرعی، خدمات‌رسانی به تمام معابر در آن واحد و در لحظات اولیه غیرممکن است.

سادات با بیان اینکه مردم باید در این زمینه نیز صبر و بردباری داشته باشند، افزود: متأسفانه عدم شکیبایی از سوی مردم و اقداماتی مانند تردد بدون زنجیر چرخ یا دور زدن در معابر پربرف، ‌ باعثایجاد ترافیک و راه‌بندان در معابر می‌شود.

وی اولویت اصلی و اولیه ستادبرف‌روبی در زمان بارش شدید برف را محورهای اصلی و خیابان‌های منتهی به نهاد‌های خدمات‏رسان مانند بیمارستان‌ها و مدارس خواند و ادامه داد: پس از انجام این مرحله، همکاران ما بیکار نخواهند بود و بلافاصله برای بازکردن خیابان‌های فرعی و کوچه‌ها اقدام می‌کنند.

مسئول ستاد برف‌روبی شهرداری دماوند تصریح کرد: ‌ این ستاد در حد و اندازه بضاعت و توان مجموعه شهرداری دماوند، مجهز به امکانات و تجهیزات خودرویی است.

وی در خصوص امکانات مکانیزه و خودرویی این ستاد بیان داشت: ‌ پنج دستگاه کامیون نمک‌پاش، ‌ یک دستگاه کامیون مکانیزه نمک‌پاشی، یک دستگاه باب‌کت، تعدادی تراکتور برف‌روب، ‌ سه دستگاه لودر و دو دستگاه گریدر امکانات خودرویی ستاد برف‌روبی شهرداری دماوند را تشکیل می‌دهند.

سادات از آماده‏باش نیروهای ستاد برف‏روبی شهرداریدماونداز ساعات اولیه روز با توجه به اطلاع از احتمال بارش شدید برف خبر داد و تصریح کرد: به همین دلیل به محض آغاز بارش شدید برف، ‌نیروهای ما وارد عمل شده و با سرعت‌عمل کار خود را آغاز می‏کنند.

بارش شدید برف که از ساعات اولیه ظهر دیروز آغاز شد، در ساعت‌های تعطیلی مدارس و سپس ادارات باعثایجاد ترافیک و راه‌بندان در خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی شهر شد.

بر اساس مشاهدات میدانی، ‌بیشترین دلیل این راه‌بندان عدم استفاده از زنجیر چرخ توسط رانندگان و شهروندان بود که این امر باعثمی‌شد تا نیروهای ستادبرف‌روبی شهرداری با استفاده از حجم زیاد نمک در روند عبور و مرور تسهیل ایجاد کنند.

ارسال نظر