|
|
کدخبر: ۹۷

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه انتخابات در فضایی صد درصد امن و آرام برگزار شد، گفت: تحقق حماسه اقتصادی نیازمند فراهم‌ساختن بسترهای ایمن است

سعید منتظرالمهدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نقش ناجا در برگزاری انتخابات گفت: در چند هفته اخیر فرماندهان نیروی انتظامی بارها در گفتارها و نوشتارهای خود تاکید کردند که از هیچ تلاشی برای فراهم ساختن فضا و بستر ایمن و عاری از دغدغه و حاشیه برای تحقق " حماسه سیاسی " در فرخنده روز ۲۴ خردادماه دریغ نخواهند کرد. زیرا یک کنش جمعی، ملی و یک رخداد حماسی و پرشکوه، تنها در محیطی امکان ظهور و بروز دارد که در آن نه تنها نشانی از ترس و ناامنی و اضطراب وجود نداشته باشد، بلکه احساس امنیت همگان روندی رو به افزایش و سیری رو به تعالی بیابد.

به گفته وی حماسه سیاسی، آن‌گونه که مورد نظر مقام معظم رهبری است، محقق شد و اکثریت ملت بزرگ ایران " نقش‌آفرینی مسئولانه و فعال " را بر بی‌تفاوتی انفعالی ترجیح داده‌اند و جلوه‌ای از نشاط و شادابی ملی را در معرض دید جهانیان قرار داده‌اند.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه انتخابات در فضایی صد درصد امن و آرام برگزار شد و از وقوع هر نوع رخداد ریز و درشتی که مخل امنیت‌عمومی باشد، ممانعت به عمل آمد. گفت: ایجاد فضای کاملا ایمن مرهون هوشیاری و فهم و بصیرت بالای آحاد مردم کشور از یک‌سو و آمادگی هوشمندانه نیروی انتظامی، روحیه و آمادگی بالای یکایک کارکنان خدوم و متعهد این نیرو از دیگر سو بود. البته، هوشیاری و تلاش بی‌وقفه سایر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیز زمینه‌های شکل‌گیری هر نوع رفتار ایذایی و کنش‌ کژروانه و ضدامنیتی را به تمامی از میان راند.

منتظرالمهدی با اشاره به انتخاب دکتر حسن روحانی با اکثریت آرا به عنوان رییس‌جمهور همه ملت بزرگ ایران و برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستاها گفت: زمان بسترسازی برای تحقق حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری فرا رسیده است.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه تحقق حماسه اقتصادی نیز نیازمند فراهم‌ساختن بسترهای ایمن است. افزود: مردم هر جامعه‌ای تنها وقتی مشاغل واسطه‌ای و غیرمولد و البته زود بازده را کنار می‌گذارند و رو به سوی مشاغل مولد و البته دیربازده، می‌آورند که از حیثجانی، مالی، ناموسی، اجتماعی و روانی احساس امنیت و آسایش کنند و مطمئن باشند که در هر شرایطی می‌توانند از حمایت پلیس برخوردار باشند.

به گفته منتظرالمهدی مردم باید باور داشته باشند که پلیس نه تنها از جان و ناموس آنان محافظت می‌کند و با اقتدار و صلابت کجروان و قانون‌گریزان ضداجتماع را بر سر جای خود می‌نشاند، بلکه از سرمایه‌های آنها نیز حفاظت می‌کند.

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در ماه‌های پیش با اتخاذ چند راهبرد مشخص و بهره‌گیری از انواع ساز و کارهای سخت و نرم و نیمه‌سخت می‌کوشد تا بسترهای امنیتی لازم را برای تحقق " حماسه اقتصادی " فراهم کند. گفت: برای این منظور تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است.

وی گفت: ایجاد بسترهای امن برای تحقق حماسه اقتصادی و کاهش فشارهای حاصل از مشکلات معیشتی، همانند تحقق حداکثری حماسه سیاسی، مستلزم اعتماد، همکاری و تعامل روزافزون و مستمر پلیس و مردم است.

ارسال نظر