|
|
کدخبر: ۱۰۵۱۷۵

گروهی از محققان در مرکز Virginia Tech آمریکا در حال نهایی کردن طرح جدید خود در حوزه فناوری‌های باتری هستند تا بر اساس آن نسل آتی باتری دستگاه‌های موبایلی با حبه‌های قند شارژ شوند.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم همیشه شاهد اتفاقات و اختراعات عجیب هستیم، این باعثشده که هر سالمان با سال قبل و یا حتی با ماه قبل فرق داشته باشد. این اتفاقات و اختراعات آنقدر سریع به ما می رسند که هنوز ما به محصول جدید قبلی عادت نکرده ایم.

باید بگوییم گروهی از محققان در مرکز Virginia Tech آمریکا در حال نهایی کردن طرح جدید خود در حوزه فناوری‌های باتری هستند تا بر اساس آن نسل آتی باتری دستگاه‌های موبایلی با حبه‌های قند شارژ شوند. این فناوری جدید قادر است بیش از مدل‌های قبلی از این خوراکی انرژی الکتریسیته تولید کند و به گوشی امکان دهد پیش از شارژ مجدد برای مدت طولانی‌تری روشن بماند.

ژانگ یکی از پروفسورهای حوزه مهندسی سیستم‌های بیولوژیکی گفت: «شکر یکی از منابع عالی تامین انرژی در طبیعت محسوب می‌شود. بنابراین، بسیار منطقی به‌نظر می‌رسد که این منبع انرژی طبیعی را کنترل کنیم و بتوانیم از آن در محصولات مبتنی بر باتری بهره ببریم».
به نظر شما اختراع عجیب و غیر منتظره بعدی چیست؟!

ارسال نظر