|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۲۹

جاده های شمشک - دیزین، شهداد - نهبندان، پونل - خلخال‏، قم - گرمسار و بالعکس مسدود است.

خبرآنلاین: اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ ۱۳ فروردین ۹۳ به شرح زیر است:
براساس تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثناء جاده های مسدود و ممنوع ذیلاَذکرشده، مابقی جاده های کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

طی ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۸۱ ترددشمار در جاده های برون شهری، نسبت به روز قبل از آن ۸/۸ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۹ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات۶ الی۷ صبح صورت گرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

جاده های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته:
۱ - آزادراه کرج - تهران با ۱۰۹۱۵۳ تردد
۲ - آزادراه تهران - کرج با ۱۰۳۹۶۸ تردد
۳ - آزادراه قزوین - کرج با ۹۰۸۲۸ تردد
۴ - آزادراه کرج - قزوین با ۸۶۲۱۹ تردد
۵ - آزادراه قم - تهران با ۴۷۲۹۷ تردد
۶ - لاهیجان - آستانه با ۴۶۸۲۶ تردد
۷ - شیراز - مرودشت با ۴۵۲۳۸ تردد
۸ - ایلخچی - تبریز با ۴۰۹۱۹ تردد
۹ - آزادراه زنجان - قزوین با ۳۸۶۹۳ تردد
۱۰ - آزادراه تهران - قم با ۳۸۴۰۸ تردد

جاده های مسدود تا اطلاع ثانوی، بدلیل رویدادهای غیرمترقبه:

۱ - جاده شمشک - دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان البرز، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به جاده شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ لغایت ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پایین، به طور ۲۴ساعته، میسر است.
۲ - جاده شهداد - نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳، تا اطلاع ثانوی مسدود است.
۳ - جاده پونل - خلخال‏،(از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استان گیلان، بدلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ممنوعیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده ای:

۱ - جاده اصلی قم - گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، بدلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ۳۱/۳ / ۹۳، مسدود و مسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین جاده قدیم قم تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

۱ - در جاده کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین جاده ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

جاده چالوس از ساعت ۱۵ امروز و هراز از فردا یکطرفه می شود

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به ترافیک نیمه سنگین در جاد چالوس، از یکطرفه شدن این جاده از ساعت ۱۵ امروز و یکطرفه شدن جاده هراز از ساعت ۱۵ فردا به ترتیب به سمت کرج و رودهن خبر داد.

سرهنگ محمدحسین حمیدی در تشریح آخرین وضعیت راه های کشور در صبح روز سیزدهم فروردین ماه به تسنیم گفت: براساس آخرین اخبار دریافتی، ترافیک در ابتدای جاده کرج - چالوس، از میدان امیرکبیر تا تونل ۵ و همچنین باند شمالی آزادراه کرج - قزوین از پل حصارک تا پل کردان، نیمه سنگین گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در ادامه افزود: همچنین، با توجه به شرایط ناپایدار جوی، در اکثر جاده های استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان و اصفهان بارش پراکنده باران جریان دارد که توصیه می شود تا رانندگان با در نظر گرفتن فاصله طولی مناسب و سرفت مطمئنه از بروز هرگونه سانحه برای خود و دیگران جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این موارد بارش برف در جاده کوهرنگ به مسجد سلیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش شده است و جاده اردبیل به سراب در استان اردبیل با یخ زدگی همراه است که تردد در این مسیر تنها با داشتن زنجیر چرخ امکان پذیر است.

حمیدی با اشاره به ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس، از اعمال محدودیت تردد از ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه در میدان امیرکبیر به سمت چالوس خبر داد و گفت: این محدودیت برای تمامی خودروهای عبوری از ساعت ۱۲ امروز اعمال می شود و از ساعت ۱۵ امروز نیز تردد در این جاده از سمت چالوس به سمت کرج، به صورت یکطرفه انجام خواهد شد و تردد در این جاده تا ساعت ۳ صبح فردا به صورت یکطرفه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در پایان با بیان اینکه این محدودیت از ساعت ۱۲ فردا نیز برای جاده هراز در محدوده رودهن تا آب اسک در نظر گرفته می شود از محدودیت تردد انواع کامیون، کامیونت و تریلر در جاده های هراز، فیروزکوه، قزوین به رشت، ساوه به همدان و یزد به طبس خبر داد.

ارسال نظر