|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۴۶

وزیر بهداشت گفت: کارگروهی برای بررسی امواج و پارازیت ها در کشور تشکیل شده و مشغول به کار است. وی با اشاره به اینکه اندازه گیری ها خیلی وقت است که آغاز شده ادامه داد: اما اختلاف نظری برای میزان این امواج و اندازه گیری پارازیت در نقاط مختلف وجود دارد.

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: کارگروهی برای بررسی امواج و پارازیت ها در کشور تشکیل شده و مشغول به کار است.

وی با اشاره به اینکه اندازه گیری ها خیلی وقت است که آغاز شده ادامه داد: اما اختلاف نظری برای میزان این امواج و اندازه گیری پارازیت در نقاط مختلف وجود دارد.

وزیر بهداشت گفت: پارازیت ها در همه کشورها وجود دارند اما در مورد اینکه چه مقدار از پارازیت ها مضر است، استاندارد بین المللی برایش تعریف شده است و باید طبق آن اندازه گیری انجام شود.

وزیر بهداشت گفت: طبق این اندازه گیری که درحال انجام است، مشخص می شود که میزان پارازیت در کشور بیش از استانداردها بوده یا کمتر از آن است.

هاشمی ادامه داد: در مکان هایی که میزان امواج زیر استاندارد است اعتراض بر این است که نکند دستگاه اندازه گیری دقیق نباشد.

وی گفت: در حال حاضر دستگاه اندازه گیری پارازیت ها در کشور وجود دارد و به غیر از وزارت بهداشت، وزارت ارتباطات، سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست، گروه هایی که در این موضوع دخالتی ندارند به عنوان دستگاه های بی طرف، میزان پارازیت ها را اندازه گیری می کنند.

وزیر بهداشت گفت: اختلاف نظری که وجود دارد بر روی میزان اندازه گیری دقیق پارازیت ها است، در غیر این صورت کار به خوبی پیش می رود و حتی شخص رئیس جمهوری پیگیر این موضوع است و بارها در این رابطه با مسئولان امر صحبت کرده است.

هاشمی گفت: مطمئن باشید از آن بخشی از پارازیت ها که به سلامت مردم آسیب می رساند حتماً پیشگیری خواهد شد.

ارسال نظر