|
|
کدخبر: ۱۶۸۶۳۱

عدم درمان فشارخون بالا موجب آسیب به شریان ها می شود. شکاف و صدمه در دیواره شریان ها مانند یک شبکه موجب گیر انداختن اجزای موجود در جریان خون از جمله کلسترول می شود و در نهایت منجر به انسداد شریان ها می گردد.

پژوهش ها بیانگر این است که اضافه کردن ماست کم چرب به غذای روزانه، ریسک بالا بردن فشار خون را کاهش می دهد.

شهرزاد محمدیان، کار شناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس مطالعات انجمن قلب آمریکا کسانیکه به مدت طولانی ماست مصرف کرده اند فشار خون پایین تری دارند و خطر افزایش فشارخون سیستولیک در آنها پایین تر است.

فشارخون سیستولیک مقیاس سنجش فشارخون وارده به دیواره شریان ها در زمان انقباض قلب است.

وی افزود: عدم درمان فشارخون بالا موجب آسیب به شریان ها می شود. شکاف و صدمه در دیواره شریان ها مانند یک شبکه موجب گیر انداختن اجزای موجود در جریان خون از جمله کلسترول می شود و در نهایت منجر به انسداد شریان ها می گردد.

محمدیان خاطرنشان کرد: محققان نتیجه گرفته اند که مصرف ماست کم چرب موجب کاهش فشارخون می شود. درحقیقت پیروی از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی منظم، از ابتلا به بیماری های مزمن، از جمله فشارخون بالا پیشگیری می کند.

وی اذعان داشت: ماست فواید بسیار زیادی دارد. ازجمله اینکه مصرف مداوم آن موجب کنترل وزن می شود. ماست یکی از بهترین منابع کلسیم است و از پوکی استخوان پیشگیری می کند. پروتئین موجود در ماست موجب احساس سیری به مدت طولانی می شود و همچنین محتوای آب این ماده غذایی در تأمین مایعات بدن نقش دارد.

ارسال نظر