|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۷۶

عکس > عکاسان - همشهری آنلاین: هشتمین نمایشگاه عکس امیرحسین حشمتی با عنوان " رنگ های سرزمین من " از ۱۹ اردیبهشت ماه در گالری سین برپا می شود.

به گزارش همشهری آنلاین، امیرحسین حشمتی گفت: این نمایشگاه هشتمین نمایشگاه انفرادی من است و در این نمایشگاه مجموعه ای از عکس هایی که به نوعی در ادامه عکس های درخت هایم خلق شده اند را به نمایش می گذارم.

او افزود: عکس های این مجموعه البته با عکس های پیشینم به نوعی تفاوت دارند و در این مجموعه دیگر شاهد حرکت دوربین نیستیم.

به گفته حشمتی عکس های این مجموعه بافت گیاهی پرتنوع ایران را نشان می دهد، اما دراین عکس ها نمی توان نوع درختان را تشخیص داد.

این عکاس ادامه داد: عکس های این نمایشگاه دو نوع هستند مجموعه ای از عکس های این نمایشگاه در ابعاد ۱۵ در ۱۵ هستند که این عکس های ۳۰ فرم هستند که در عین استقلال با هم یک کلیت را می سازند و در کنار هم بر روی دیوار رفته اند.

عکس های این بخش ۱۰ ادیشن دارند و با این کار قصد داشتم که عکس ها قیمت پایینی داشته باشند و مخاطبان بتوانند آن ها را به خانه شان ببرند.

او ادامه داد: ۳۰ عکس دیگر این مجموعه ابعاد متنوعی دارند و این عکس ها را نیز به شیوه سنتی چاپ کرده ام چون قصد نداشتم که عکس هایم به مدیومنقاشینزدیک شوند.

او درباره انتخاب نام های شاعرانه برای عکس هایش می گوید: صحنه هایی که در طبیعت می بینم گاه به قدری برایم زیبا است که دلم ناگهان فرو می ریزد.

به همین دلیل هم حس شاعرانه ام برای هر تابلو با خلق هرعکس آغاز می شود.

من اگر با این موضوع ارتباط برقرارنمی کردم نمی توانستم چنین عکس هایی خلق کنم، به همین دلیل هم ماحصل تمام حسم را درعنوان تابلوها خلاصه کرده ام.

یکی ازشاخصه های نمایشگاه های عکس امیرحسین حشمتی، ارائه ارزان عکس از سوی اوست که توانسته اقشار مختلفی از مردم را در زمره خریداران آثار او قرار دهد؛ او درنمایشگاه هایش همواره عکس هایش را دراندازه های مختلف چاپ می کند، اما درنمایشگاه اخرش قصد دارد که عکس هایش در ۵۰ در ۷۵ منتشر کند.

حشمتی بیش از۲۰ سال است کهعکاسیمی کند او درباره دوره های عکاسی اش می گوید: ۱۳ سال که با دوربین آنالوگ کارمی کردم.

درآن دوره عکس هایم صرفا از طبیعت و عکاسی از وقایع طبیعی، به طوراتفاقی بود.

عکاسی دیجیتال را هشت سال پیش شروع کردم. با آمدن فن آوری دیجیتال، گرفتن عکس با ظهورآن همزمان شد.

وضعیت زندگی نیز طوری شد که عکاسی را به عنوان حرفه در زندگی ام انتخاب کردم. در طبیعت همه چیز سوژه است.

از آنچه سیال است؛ از آنچه سر جایش است و با نسیمی می رقصد تا آنچه استوار و با صلابت ایستاده است.

او با این که به عنوان عکاس آبستره ازطبیعت مشهور شده است، اما در شش سال گذشته بخشی از دغدغه عکاسی اش را روی عکاسی از پرتره متمرکز کرده است، اما هنوز هیچ عکسی از این مجموعه را به نمایش نگذاشته است.

امیرحسین حشمتی متولد ۱۳۴۰ تهران و کارشناسی ارشد مهندسی برق است.

او عکاسی را از ۱۲ سالگی آغاز نموده و از سال ۸۷ به صورت حرفه ای نمایشگاه عکس برگزار می کند.

وی به عکاس "آبسترهطبیعت " معروف است و برپایی ۷ نمایشگاه انفرادی در گالری های والی، آرا، دی، آن، شیرین و سین را در کارنامه خود دارد.

ارسال نظر