|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۶۳

چاقی امروزه دیگر پیر و جوان نمی شناسد. این مسئله به حدی همه گیر شده است که بسیاری از افراد حتی کودکان نیز دچار آن هستند.

به گزارشافکارنیوز،شهرزاد محمدیان، کار شناس ارشدتغذیه و رژیم درمانیگفت: همیشه برای هر اتفاقی که برای بچه ها می افتد به خصوص وقتی مسئله مربوط به خوردوخوراک آنها باشد این مادران بوده اند که مورد سرزنش قرار گرفته اند غافل از اینکه بچه ها در انتخاب غذا از پدر خود الگو می گیرند.


وی افزود: به طور معمول هرگاه در مشاوره های مدرسه یا خانواده، به پدر ها گفته می شود: لازم است وقت بیشتری با کودک بگذرانند، معمولاً نخستین برداشت آنها این است که باید با کودکان به خوشگذرانی بروند و معمولاً نخستین تفریح آنها رفتن به رستوران ها و بستنی فروشی ها هست.

محمدیان تصریح کرد: تحقیقات در زمینه چاقی مفرط در کودکان نشان می دهد پدران نقش بیشتری در انتخاب غذاهای کودکان دارند و نتیجه آن هم خوردن مواد غذایی ناسالم و آماده است.

پدران بیشتر کودکان را به رستوران های فست فود می برند و این در نهایت به چاقی مفرط کودکان منجر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: پدر ها باید سعی کنند در زمان ایجاد صمیمیت با کودکان برای آنها سیب زمینی سرخ کرده، بستنی، آب نبات و شکلات نخرند. علاوه بر این پدر ها باید مواد مغذی و سالم را بشناسند و به تغذیه کودکان اهمیت دهند.

کودکان عادت ها و رفتار های غذایی خود را از پدرانشان می گیرند و این مسئولیت پدر ها را به عنوان الگو سخت تر می کند.

ارسال نظر