|
|
کدخبر: ۱۷۸۵۸۷

به گزارش گروزه سلامت و پزشکی امیدنیوز و به نقل از ویدوال، مخاطب ما در این مطلب شمایی هستید که برای کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب خود به هر کاری دست زده اید؛ از شیرینی جات و فست فود دست کشیده اید و به طور منظم به وزش کردن پرداخته اید، اما هنوز که هنوز است چند کیلو اضافه وزن دارید که به این راحتی از بین نمی رود. اگر شما چنین وضعیتی دارید باید به شما بگوییم که این عادات صبحگاهی شمایند که مانع رسیدنتان به وزن مطلوب نهایی شده اند. در ادامه مطلب پنج عادت صبحگاهی را که باید ترک کنید می آوریم.

خودتان را وزن نمی کنید!


پژوهش‌گران دانشگاه کورنل ثابت کرده‌اند که وزن کردن روزانه تکنیک موفقی است که با کمک آن افراد ترغیب به کم کردن وزن خود می‌شوند. بهترین زمان برای وزن کردن خود به محض بیدار شدن از خواب و پیش از انجام هر کاری است، چراکه آب بدن شما در طول شب کم شده و ترازو عدد دقیق‌تری از وزن شما را نشان می‌دهد.

کم صبحانه می خورید!

میزان صبحانه شما بسیار کم است.

پژوهش‌گران به این نتیجه رسیده‌اند که انسان‌ها باید صبح‌ها یک غذای خوش‌مزه و لذیذ نوش جان کنند. در واقع، یک صبحانه متعادل که شامل ۶۰۰ کالری از پروتئین بدون چربی، کربوهیدارت و مقداری دسر است کار شما را برای رعایت رژیم غذایی‌تان راحت‌تر می‌کند.

تخت خواب خود را مرتب نمی کنید!

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/10/1b/0d/101b0daa8bf7ce15e369153d4d3ddbc9.jpg

شاید این نکته عجیب به نظر برسد، اما واقعیت دارد. نتایج مطالعه‌ای که توسط بنیاد ملی خواب آمریکا(US National Sleep Foundation) انجام شده، نشان می‌دهد افرادی که صبح‌ها تخت‌خواب خود را مرتب می‌کنند، خواب بهتری دارند و خواب بهتر باعثداشتن وزن مناسب می‌شود.

کارهای خودرا در تاریکی انجام می هید!

در تاریکی کارهای خود را انجام می‌دهید.

به محض این‌که از خواب بیدار می‌شوید پرده را کنار بزنید تا نور وارد اتاق شود. نتایج مطالعه‌ای که در نشریه PLOS One منتشر شده، نشان می‌دهد امواج نور آبی که ابتدای روز وارد اتاق می‌شود، سوخت‌وساز بدن شما را افزایش داده و به بیدار شدن بدن‌تان کمک می‌کند. حتی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نور صبحگاهی کافی است تا روی شاخص توده بدن شما تاثیر مثبت بگذارد.

زیاد می خوابید!

زیاد می‌خوابید.

خواب کم باعثترشح زیاد کورتیزول، هورمون مرتبط با استرس، شده و در نتیجه اشتهای شما بیش‌تر می‌شود. با این حال، بیش از حد خوابیدن هم تاثیرات منفی خودش را دارد. نتایج مطالعه‌ای که در نشریه PLOS One انجام شده، نشان می‌دهد بیش از ۱۰ ساعت خوابیدن در شب باعثافزایش شاخص توده بدن می‌شود. به همین دلیل هم هست که متخصصان توصیه می‌کنند شب‌ها بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

ارسال نظر