|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۸۷

انتخابات شورای شهر هم به پایان رسید و ما خوشحالیم از این که فوتبالیست و کشتی‌گیر و ژیمناستیک‌کار وارد شورا نشدن. چون اون‌طوری داور هم لازم بود که بتونن بین دوستان قضاوت کنن. چند تا رییس تشک و داور خط هم می‌خواستیم، چون بالاخره این حجم از ورزشکار رو یه نفره نمیشه اداره کرد.

به گزارش امیدنیوز - مهرشاد مرتضوى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

تازه این دوره کرسی‌های شورای شهر تهران هم کم شده و با یه حساب سرانگشتی می‌بینیم که در صورت ورود ورزشکارا، کلا یه صندلی برای تخصص‌های شهری و غیرورزشی باقی می‌موند، ولی اون هم نصیب آقای چمران به عنوان سرقفلی شورا می‌شد.

اما هنوز چند وقتی از کار شورای فعلی باقی مونده و اعضا همچنان فرصت هنرنمایی و حک کردن خودشون(با کلید و گچ و زغال و چاقو ضامن‌دار) در ذهن مردم رو دارن. پرچم‌دار این موضوع هم آقای جدیدیه که یه روز افق زاویه بدنشو کج می‌کنه که تو عکس بیفته، یه روز با زمین و زمان سلفی می‌گیره، یه روز جوری که همه ببینن ولی کسی متوجه نشه کارت می‌کشه، یه روز درباره رابطه شورا و شاخ بز سخنرانی می‌کنه، فرداش هم شاخ بز و هم شورا رو تکذیب می‌کنه، یه روز فحش میده و به‌عنوان حسن ختام، یه روز هم کتک کاری می‌کنه. خبری هم که امروز منتشر شد اینه که ظاهرا عباس جدیدی به منتخبان شورا فحش داده، علیرضا دبیر، کاپیتان تیم کشتی‌گیران شورا بهش گفته کارت تو محل اردوی تیم غیراخلاقیه، برو دم در فحش بده. جدیدی در پاسخ احوال اعضای خانواده دبیر رو پرسیده، دبیر هم همین سوال رو از جدیدی کرده، دیگه جدیدی دایره لغاتش تموم شده و مجبور شده با مشت بزنه پای چشم دبیر. بعد هم مدرک حقوقش رو در آورده و گفته: «بیچاره یه جوری زدمت نتونی بری شکایت کنی. خودم تمام ماده قانوناشو حفظم». دبیر هم دیده که بالاخره حرف جدیدی تخصصیه و آدم هر بار که کتک خورد نمی‌تونه بره شکایت کنه، اونم یه مشت گذاشته تو صورت جدیدی و خون فواره زده.

پس با محاسبه دقیق‌تر می‌تونیم متوجه بشیم که علاوه‌بر همه اون داورایی که اول گفتیم، پزشک هم برای شورا لازمه. این جوری اون یه صندلی باقیمونده هم پر میشه و دیگه به گشتن دنبال نیروی متخصص شهری نیازی نیست.

در آخر متن فقط یه توصیه برای خونواده‌ها دارم؛ ما بچه بودیم تفریحمون کمربند بازی و زو و آتاری و مورتال کامبت و فیلم کلبه وحشت بود، این شد عاقبتمون. شما لطفا بازی‌های خشن رو از دسترس بچه‌هاتون دور نگه دارین، بذارین همون sims بازی کنن و کارتون پَت پستچی رو ببینن، بلکه چهارتا چیز از شهرسازی و مدیریت شهری یاد بگیرن که پس فردا رفتن تو شورای شهر، جز کشیدن کلینچ و اجرا کردن اشکل گربه، یه زمانی هم واسه مسائل شهر بذارن.

ارسال نظر