|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۳۹

سلفی مرد خانواده دوست عربستانی در توییتیر جنجال بپا کرد، در این سلفی، مرد در حال آموزش رانندگی به همسر خود است.

سه روز بعد از حکم ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی در خصوص آزاد کردن رانندگی برای زنان، سلفی یک مرد سعودی با همسرش مناقشه ای را در توییتر راه انداخت. در این سلفی، مرد در حال آموزش رانندگی به همسر خود است. مرد خانواده دوست

فیصل بادوقیش تحلیل گر در شرکت نفت و گاز از شهر الظهران در شرق عربستان سعودی عکسی با همسرش در یک پارکینگ خالی توییت کرد و نوشت: " شروع کردم به آموزش رانندگی به همسرم در یکی از پارکینگ های خصوصی به شیوه ای امن و قانونی. "

اما واکنش ها به این عکس که صدها بار توییت شد، نشان می دهد که برداشتن منع رانندگی برای زنان تا چه حد مناقشه آمیز است. برخی گفتند انتشار عکس آقای بادوقیش از صورت همسرش را تایید نمی کنند.

یکی از کاربران توییت کرد: " آیا احساس خجالت نمی کنی، وقتی زنت جلوی دوربین ژست گرفت احساس محافظت از او نکردی؟ شرم بر تو باد. "

اما بسیاری از زنان به این توییت واکنش مثبت نشان داشتند و گفتند آنها هم از مردان خانواده خود چنین عملی را انتظار دارند. زنی به نام امل نادرین نوشت: " فردا، پسر اعظم به من آموزش خواهد داد. "

برخی مردان مانند فیصل الشهری توئیت کرد که آقای بادوقیش به آنها دلگرمی داده که به همسرانشان آموزش رانندگی بدهد: " از تو پیروی می کنیم. "

برخی زنان دیگر از بحثو اختلاف نظر در خانواده خود پس از صدور این حکم خبر دادند.

زنی به نام جولنار نوشت: " از پسرم می خواهم به من آموزش دهد حتی اگر همسرم مخالفت کند. "

آقای بادوقیش به بی بی سی عربی گفت که هم او و هم همسرش بی صبرانه منتظر اجرای قانون لغو ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان سعودی هستند. او تاکید کرد که امیدوار است این سلفی مردان دیگر را تشویق کند به زنان خانواده خود آموزش رانندگی دهند.

او افزود قصدش این بود که زنان را برای یادگیری رانندگی به شیوه ای قانونی ترغیب کند چون زنان در حال حاضر اجازه ندارند در خیابان های اصلی رانندگی کنند. او از درخواست مصاحبه با همسرش طفره رفت و گفت نمی خواهد جزئیاتی درباره او بگوید.

بادوقیش گفت برخی پیام های ارسال شده به او چنان تهدید آمیز بودند که به واحد جرایم اینترنتی گزارش داده است. اعلام تاریخی برداشته شدن منع رانندگی در عربستان سعودی در سازمان ملل توسط نماینده دائم این کشور صورت گرفت. زنان سعودی از ژوئن ۲۰۱۸ مجاز به رانندگی هستند.

عربستان سعودی تنها کشوری است که زنان را از رانندگی منع کرده است. تنها مردان می توانند گواهینامه رانندگی داشته باشند و اگر زنان در ملاء عام رانندگی کنند، دستگیر و جریمه می شوند.

ارسال نظر