|
|
کدخبر: ۲۰۸۵۱

بیشتر افراد پشت میز نشین هستند و برای جابه جا شدن از وسیله نقلیه استفاده می کنند و تحرک لازم ندارد، ورزش نمی کنند که همه این عوامل موجب غلبه سردی و رطوبت در بدن شده و ناباروری را در افراد ایجاد می کند.

به گزارشامید،الهام اختری دستیار تخصصی طب سنتی ایران اظهار داشت: طب سنتی ایران طب کل نگر بوده و به ناباروری میان مردان و زنان به طور کلی دیده می شود که ناباروری مانند سایر بیماری ها به این جریان کل نگر وابسته است.

به گفته وی ما متخصصان طب سنتی معتقدیم که بدن دارای اعضاء رئیسه همچون قلب، مغز و کبد بوده هر کدام از اعضاأ اگر ضعفی پیدا کند، منجر به بیماری می شود و اعضاء رئیسه در حفظ و حیات بدن بسیار مهم و ضروری تلقی می شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان اینکه بروز بسیاری از بیماری ها در طب سنتی به ضعف اعضاء رئیسه برمی گردد، ادامه داد: این دیدگاه طب سنتی است که همه مسائل را به اعضاء رئیسه نسبت می دهد.

اختری با بیان اینکه مزاج ها به طور کلی به ۹ دسته تقسیم می شود، اظهار داشت: هر فرد با یک مزاج جبلی یا پایه به دنیا می آید و که مزاج ها ممکن است در طول زندگی از عوامل داخلی مانند فصل، سن، جنسیت، مکان زندگی، اعراض نفسانی(غم، اندوه، شادی، خجلت…) تحت تاثیر قراگیرد و دچار دگرگونی شود که این تغییرات در برخی از افراد موجب ناباروری می شود.

وی عنوان کرد: ناباروری در مردان یا زنان می تواند به عنوان خلقی باشد یعنی با آن به دنیا آمده که مزاج بیمارگونه را به عرصه حیات آورده یا اینکه در طول زندگی آن اسبابی که به عنوان حفظ الصحه است و برای پیشگیری از بیماری بوده به خوبی رعایت نشده که اکنون فردی بالغ است، دچار ناباروری شده است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: اعضاء ریسه ای بدن مانند قلب، مغز و کبد اگر از کار اصلی خود در بدن خارج شوند و دچار ضعف شده و فرد ضعف کلی پیدا می کند و اعضاء تناسلی که در باروری نقش دارند، ضعیف می شوند و کار خود را به خوبی انجام نمی دهند.

اختری بیان داشت: یکی از دلایلی که موجب ناباروری در مردان می شود، قلت منی(کم بودن مایه منی) است و این قلت منی را ضعف بدن گفته می شود که فرد دچار ضعف عام است که ناشی از برتری یافتن کیفیت ۴ گانه سردی، گرمی یا تری یا خشکی است.

وی گفت: اکثر تدابیری که افراد در زندگی امروزی به کار می برند، تدابیر سرد و مرطوب کننده بدن است چرا که بیشتر افراد پشت میز نشین هستند و برای جابه جا شدن از وسیله نقلیه استفاده می کنند و تحرک لازم ندارد، ورزش نمی کنند که موجب غلبه سردی و رطوبت در بدن شده و ناباروری را ایجاد می کند.

ارسال نظر