|
|
کدخبر: ۶۱۷۳۹

محققان یک شرکت آمریکایی طرح مفهومی از نخستین شهر شناور جهان را ارائه کرده اند که دو بار در سال، کره زمین را دور زده و ساکنان آن به صورت مداوم در سفر خواهند بود.

به گزارشامید، در پروژه نخستین شهر شناور جهان با نام «Freedom Ship»(کشتی آزادی) تمامی امکانات زندگی و رفاهی مشابه یک شهر واقعی در نظر گرفته شده است.

شهر شناور مجهز به مدرسه، بیمارستان، مرکز خرید، سینما و گالری هنری و حتی فرودگاه است و ۵۰ هزار ساکن دائم به صورت مداوم در حال سفر از کشوری به کشور دیگر هستند.

این شهر - کشتی عظیم، ۷۰ درصد از سال را در نزدیکی شهرهای بزرگ لنگر می اندازد و در سایر اوقات در حال حرکت بین کشورهای مختلف جهان خواهد بود؛ کشتی هر سال دوبار کره زمین را نیز دور خواهد زد.

وزن کلی سازه ۲.۷ میلیون تن بوده و از طول ۱.۳۷ کیلومتر، عرض ۲۲۸ متر و ارتفاع ۱۰۶ متر برخوردار است؛ شهر شناور در ۲۵ طبقه برای سکونت دائم ۵۰ هزار تن، اقامت روزانه ۳۰ هزار بازدید کننده، ۲۰ هزار خدمه و ۱۰ هزار میهمان شبانه احداثمی شود.

انرژی مورد نیاز این مجموعه عظیم با استفاده از انرژی خورشید و باد تأمین می شود.

بودجه پیش بینی شده برای این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار اعلام شده است؛ «راجر گوچ» معاون شرکت Freedom Ship International تأکید کرد: این شهر بزرگترین کشتی و نخستین شهر شناور جهان خواهد بود.

با وجود هزینه بر بودن این پروژه عظیم، مسوولان امیدوارند طی شش ماه آینده با جذب سرمایه ای بالغ بر یک میلیارد دلار، مراحل ساخت شهر - کشتی Freedom Ship را آغاز کنند.


ارسال نظر