|
|
کدخبر: ۱۸۱۱۸۶

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه از حباب حدود 400 هزار تومانی قیمت سکه یاد کرد و گفت: اگر دلار ارزان نشود طلا تا گرمی 300 هزار تومان هم خواهد رفت.

مجتبی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت بازار سکه و طلا، اظهار کرد: قیمت سکه و طلا همچنان در حالا بالا رفتن است و اکنون قیمت سکه بهار آزادی در بازار به دو میلیون و 500 هزار تومان و قیمت پایه هر گرم طلا 213 هزار تومان رسیده است.

وی درباره دلایل بالا رفتن قیمت طلا در بازار یادآوری کرد: یک عامل گرانی طلا نوسانات نرخ ارز است، زیرا طلا و سکه وابستگی نزدیکی به قیمت دلار دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه با بیان اینکه قیمت کنونی طلا در بازار بر اساس دلار آزاد هفت هزار تومانی محسابه می‌شود، ادامه داد: دلار 4200 تومانی مصوب دولتی در بازار وجود ندارد.

فیروزی معتقد است، اگر دلار 4200 تومانی در بازار وجود داشت و نرخ طلا بر اساس آن محاسبه می‌شد، اکنون هرگرم طلا در بازار به جای 213 هزار تومان حدود 130 هزار تومان بود.

وی عدم توازن عرضه و تقاضا را نیز از دیگر دلایل گران شدن طلا و خصوصا سکه دانست و خاطرنشان کرد: مردم برای حفظ ارزش پول خود برای خرید سکه هجوم آورند و با مقداری کمبود در بازار مواجه هستیم که این کمبود خود به بالا رفتن قیمت دامن می‌زند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه از حباب 400 هزار تومانی قیمت سکه در بازار هم خبر داد و عنوان کرد: قیمت واقعی سکه در بازار اکنون باید دو میلیون و 100 هزار تومان باشد.

وی به مردم پیشنهاد کرد، فعلا از خرید و فروش سکه خودداری کنند، زیرا قیمت آن حباب دارد.

به گفته این کارشناس بازار طلا، هم اکنون در شرایطی که خرید و فروش سکه بسیار رونق دارد، اما خرید و فروش طلا چندان در بازار انجام نمی‌شود.

فیروزی ضمن پیش‌بینی از آینده بازار طلا، گفت: اگر روند گران شدن دلار ادامه پیدا کند و به 10 هزار تومان برسد، قیمت طلا نیز تا گرمی 300 هزار تومان خواهد رسید.

وی یادآور شد: بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با توجه به کمبود دلاری که در بازار وجود دارد روند افزایش قیمت آن احتمالا ادامه خواهد داشت و به دنبال آن گرانی طلا را نیز شاهد خواهیم بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه تنها راه کنترل این وضعیت را تزریق دلار 4200 تومانی به بازار عنوان کرد و گفت: البته مشکل دیگری هم که وجود دارد این است که اگر قیمت طلا زیاد پایین بیاید شاهد قاچاق آن به کشورهای اطراف خواهیم بود.

ارسال نظر