|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۲۵

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قاچاق پوشاک، تولید کنندگان داخلی را متضرر کرده و ضروری است تا اقدام اساسی برای جلوگیری از ورود غیر قانونی پوشاک به کشور صورت گیرد.

به گزارش امیدنیوز ، عزیز اکبریان روز پنجشنبه درجلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل بابیان اینکه عمده قاچاق در کشور مربوط به پوشاک است ،افزود: صنعت نساجی کشور بر اثر قاچاق پوشاک دچار آسیب جدی شده و به هر نحوی باید با این پدیده خطرناک مقابله شود.
وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز بحث قاچاق پوشاک را پیگیر بوده و برای این منظور کارگروهی نیز تشکیل داده است.
اکبریان همچنین در باره نوسانات قیمت ارز گفت: با قوه قهریه نمی توان قیمت ارز را کنترل کرد، باید اجازه داد تا صرافی ها کار خود را پیش برده و دولت هم بر بازارنظارت کرده و در صورت نیاز ارز مورد نیاز را نیز تامین کند.
وی اضافه کرد: نظارت و کنترل بر بازار ارز باید دقیق بوده و دولت برای جلوگیری از بروز مشکلات ارز تخصیصی خود را رصد کند.
اکبریان درباره مشوق های صادراتی نیز گفت: مجلس شورای اسلامی 15 هزار میلیارد ریال برای ارایه مشوق های صادراتی و 50 هزار میلیارد ریال از بابت هدفمندی یارانه ها برای کمک به تولید اختصاص داده و این مهم در رونق اقتصادی کشور موثر بوده است .
وی با بیان اینکه اصلاحاتی در قانون رفع موانع تولید انجام و بزودی در صحن مجلس ارایه خواهد شد، اضافه کرد: قانون مالیات ارزش افزوده نیز در مجلس اصلاح شده و تا 2ماه آینده به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد.
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه معاونان وزارتخانه صنایع ، معادن و تجارت برای بررسی ظرفیت ها و مشکلات بخش صنعت به استان اردبیل سفر کرده اند.
این هیات در 2 روز گذشته در شهرستان های مختلف استان از واحدهای صنعتی بازدید و در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفته اند.

ارسال نظر