|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۱۲

با موافقت وزارت صنعت؛ معدن و تجارت به خرید ماشین‌آلات چاپی هم ارز تخصیص خواهد گرفت.

به گزارش امیدنیوز ؛ پیرونامه تشکل‌های چاپ سراسر کشور وزرای ارشاد و صنعت‌؛ معدن و تجارت، واردات ماشین‌آلات چاپی هم مورد حمایت با ارز دولتی قرار گرفت.

غلامرضا شجاع (نماینده تشکل‌های چاپ سراسر کشور به جز تهران) گفت: به دنبال درخواست تعداد زیادی از چاپخانه‌داران و لیتوگرافان در ارتباط با مشکلات ارزی که پیش آمده بود برای حمایت در حوزه خرید ماشین‌آلات و از آنجایی که فیمت ارز این روزها واقعا عملا امکان رقابت را از ما در بازارهای جهانی گرفته است و همچنین درخواست انجمن واردکنندگان ماشین و تشکل‌های صنعت چاپ که مورد بی‌توجهی دولت و مجلس و تمام ارگان‌ها قرار گرفته‌اند؛ من به نمایندگی نامه‌ای به وزری صنعت؛ معدن و تجارت نوشتم و رونوشتی هم به رئیس کمیسیون صنعت و معدن و کمیسیون فرهنگی و آقای نوبخت مجلس ارسال کردم که حمایت ارزی در این مورد در دستور کار قرار بگیرد.

او ادامه داد: خوشبختانه این درخواست با استقبال آقای شریعتمداری مواجه شد و وزیر ارشاد هم نامه‌ای به معاونت فرهنگی این وزارتخانه ارسال کردند که این مسئله به سرعت پیگیری شود و آقای جوادی هم طی مکاتبه‌ای با وزارت صنعت؛ معدن و تجارت از این درخواست حمایت کرد. نهایتا قرار شده که برای خرید ماشین‌آلات چاپی هم ارز تخصیص بگیرد و امیدواریم این مزیت به زودی برای اهالی چاپ قابل استفاده باشد.

این فعال چاپ در پایان تاکید کرد: درواقع از این به بعد واردکنندگان ماشین‌آلات برای ثبت سفارش واردکنندگان ماشین‌آلات می‌توانند در آن حوزه‌ای که تخصص ارز صورت می‌گیرد سفارش خودشان را ثبت کنند. پیش از این اگر شما وارد این قسمت ثبت سفارش ماشین‌آلات می‌شدید جواب رد می‌گرفتید و ماشین‌آلات مشمول دریافت ارز دولتی نمی‌شدند. امیدواریم این تخصص ارز ادامه‌دار باشد و چنانچه مشکلی هم به وجود بیاید حتما پیگیری مجدد خواهیم کرد. امیدواریم صنعت چاپ به عنوان یک صنعت تکمیل‌کننده و پیش‌برنده و شناساننده تمام صنایع ماشین‌آلاتش مورد حمایت ارزی قرار بگیرد.

تخصیص ارز دولتی به واردات ماشین‌آلات چاپ

تخصیص ارز دولتی به واردات ماشین‌آلات چاپ

تخصیص ارز دولتی به واردات ماشین‌آلات چاپ

تخصیص ارز دولتی به واردات ماشین‌آلات چاپ

تخصیص ارز دولتی به واردات ماشین‌آلات چاپ

ارسال نظر