|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۲۳

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن وتجارت:

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشور از اجرای 55برنامه ویژه از سوی این وزارتخانه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور از سالجاری خبر داد.

رضا رحمانی روز شنبه در آیین تجلیل از صنعتگران برتر مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : وزارت صنعت برای امسال 25 مورد از این برنامه هاشامل انبارداری ، حمل و نقل و راه آهن را هدفگذاری کرده است و مابقی برنامه ها را در 2 سال آینده اجرایی می کند .
به گفته قائم مقام وزیر صنعت برای اجرای برنامه های ویژه از مدتها قبل مشکلات بخش های مختلف از جمله بخش نساجی ، مواد غذایی ، خودرو و قطعات آن ، لوازم خانگی و بخش های دیگر رصد و بررسی شد .
وی نداشتن امکانات لجستیک ، فرسوده بودن ماشین آلات و تجهیزات و واردات را بخشی از مشکلاتی نام برد که واحدهای صنعتی کشور با آن درگیر هستند .
رحمانی از سیاست امسال وزارت صنعت برای کنترل و مقابله با واردات خبرداد و افزود: در راستای اجرای برنامه های ویژه وزارت صنعت ، این وزارتخاته 10 میلیارد دلار از واردات کشور را داخلی سازی می کند .
وی همچنین اظهار داشت : همسو با این اقدام از ماه قبل وزارت صنعت ، واردات بیش از یک هزار و 300 قلم کالا را ممنوع کرده است .
براساس آمار وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، هفت هزار قلم کالای وارداتی به کشورمان تعرفه وارداتی دارند .
قائم مقام وزیر صنعت هچنین از برنامه امسال این وزارتخانه برای رفع مشکل لجستیک وانجام اقداماتی برای نوسازی ماشین آلات حمل و نقل خبر داد و افزود : بیش از 20 هزار از این نوع ماشین ها نوسازی می شوند .
به گفته رحمانی نوسازی صنایع و صنوف براساس نیازهای هر استان کشور انجام می شود تا مشکلی از مشکلات این بخش برطرف شود .
وی با اشاره به اینکه کشور در برهه زمان فعلی با یکسری مشکلات در حوزه مسائل مالی مواجه است ، ادامه داد : باید از توان و ظرفیت مردمی برای خروج از این مسائل استفاده کرد .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران نیز در این مراسم با اشاره به افزایش سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای صنعتی در مازندران در دولت تدبیر و امید گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری صنعتی در این استان سالانه 200 میلیارد تومان بود که اکنون به 900 میلیارد تومان رسید .
محمد محمدپور عمران‌ از برنامه ریزی برای حذف صدور مجوز واحدهای صنعتی اشباع شده خبر داد و افزود : دراین ارتباط در سه ماهه نخست امسال 30 درصد کاهش صدور مجوز داشتیم .
بر اساس آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران ، سهم اشتغال ثبت شده در بخش صنعت استان مازندران به 28 و نیم درصد رسید که نسبت به سال های گذشته حدود یک درصد افزایش نشان می دهد .
میزان اشتغال صنعتی جدید ایجاد شده دریک سال اخیر در استان 12 هزار نفر است.
بر اساس آمارهای رسمی ، میزان اشتغال بخش صنعت در مازندران به استناد پروانه های صادر شده 61 هزار و 511 نفر و اشتغال واقعی آنها 58 هزار و 61 نفر اعلام شده است .

ارسال نظر