|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۷۲

سفیر کره‌جنوبی در ایران گفت که شرکت‌های کره‌ای با وجود تحریم‌های جدید می‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند.

به گزارش امید نیوز ، «ریو جئونگ هیون» سفیر جمهوری کره در ایران در کنفرانس مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها که صبح دوشنبه در هتل اسپیناس برگزار شد، با بیان اینکه معضل گرسنگی در دهه ۵۰ کشور کره را با ویرانی روبه‌رو کرده بود اما در حال حاضر با گذشت شش دهه دیگر با معضل گرسنگی روبه‌رو نیست، اظهار کرد: وظیفه همه ماست برای اینکه دنیا را جای بهتری برای زندگی کنیم تلاش داشته باشیم و در این راه تلاش‌های فرهنگی و دیپلماتیک بین کشورها می‌تواند بسیار موثر باشد و نه تنها به روابط بین کشورها کمک کند که با معضلات جهانی چون گرسنگی بجنگند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذارهایی موفق هستند که تمایل بیشتری به مسایل اخلاقی دارند، عنوان کرد: همواره در نظر گرفتن مسایل اخلاقی و انسانی توانسته است روابط دیپلماتیک بین کشورها را تعالی بخشد.

سفیر جمهوری کره با بیان اینکه دو کشور ایران و کره طی این سال‌ها روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشته‌اند، گفت: شرکت‌های کره‌ای بسیارعلاقمند هستند تا حضورشان را با وجود تحریم‌های جدید در ایران حفظ کنند و روابط و اهداف فرهنگی‌شان را ادامه دهند و روابط دیپلماتیک با یکدیگر داشته باشند.

ریو جئونگ هیون ایران و کره را دو دوست قدیمی خواند که روابط معناداری با یکدیگر دارند و طی دهه‌ها همراهان خوبی با هم بوده‌اند.

وی چالش گرسنگی در جهان را یکی از مهمترین چالش‌های پیش رو دانست و ادامه داد: رسیدگی به مسئله سوء تغذیه که میلیون‌ها نفر را در دنیا درگیر خود کرده است به تنهایی و توسط سازمان‌های بشردوستانه نمی‌تواند حل شود و دولت‌ها باید با همکاری یکدیگر بتوانند نقش گسترده و مهمی در این زمینه بازی کنند.

سفیر جمهوری کره حمایت دولت‌ها از شرکت‌های خصوصی که می‌خواهند در زمینه مبارزه با گرسنگی همکاری داشته باشند را بسیار مهم دانست و گفت: دولت ها باید با حمایت همه‌جانبه از این شرکت‌ها به آنها کمک کنند تا در این فضای مشارکتی باقی بمانند و همکاری‌های خصوصی خودشان را با این نهادها ادامه دهند.

ریو جئونگ هیون پاسخگو بودن به امکاناتی که کشورها برای همدیگر فراهم می کنند را ادامه دهنده چرخه کمک و رفع مسایل دانست ومردم کشور کره را مردمی سپاسگزار دانست که کمک‌هایی که به آنها می شود را هرگز بی پاسخ نمی‌گذارد.

کنفرانس مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، امروز ۱۴ آبان ماه به میزبانی سفارت کره در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است.

ارسال نظر