|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۳۴

"مه هولناک"؛ این نامی است که نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی برای ماه آینده میلادی به خاطر حوادث غیرمنتظره‌ای که رخ خواهد داد و این ماه را به پرتنش‌ترین ماه از سال 1967 تبدیل خواهد کرد، انتخاب کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت عنوان صفحه نخست خود را با "آماده‌باش مه" آغاز کرده است چراکه در این ماه رخدادهای پیش‌بینی شده زیادی اتفاق خواهد افتاد از نهایی شدن موضع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در (۱۲ مه) گرفته تا مراسم اسرائیلی‌ها به مناست "روز یکپارچه‌سازی قدس" (۱۳ مه)، انتقال سفارت آمریکا به قدس (۱۴مه) و بزرگداشت سالروز "نکبة" در روز بعد آن یعنی 15 مه و بعد از آن انتقال سفارت گواتمالا به قدس. روز 18 ماه مه نیز نماز جمعه اولین روز ماه رمضان در مسجد الاقصی برگزار خواهد شد.

این روزنامه همچنین انتخابات پارلمانی لبنان در ششم مه را جزو حوادث جالب توجه برای نهاد امنیتی این رژیم می‌داند چراکه نتایجش نشانه‌ای برای جایگاه و قدرت حزب الله خواهد بود.

آحارونوت به نقل از آموس یدلین، رئیس سابق شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی نوشت: از مه 1967 این ماه مثل امسال خطرناک نبوده است. درست است که ما در آستانه جنگ نیستیم اما تمامی رخدادها احتمالا به جنگ منجر خواهد شد به ویژه رخدادهای بین 12 تا 15 مه که شاهد موضع نهایی ترامپ درباره ایران (۱۲ مه) و انتقال سفارت به قدس و احتمال تشدید اوضاع در نوار مرزی غزه در سالروز "نکبة".

این روزنامه نوشت: همزمان با تشدید اوضاع جوزف ووتل، فرمانده نیروهای آمریکایی برای نخستین بار به اسرائیل سفر محرمانه کرده است.

آحارونوت نوشت: طرف‌های امنیتی آماده مقابله با راهپیمایی گسترده حماس در نوار غزه در سالروز نکبة (۱۵مه) هستند.

الکس فیشمن، تحلیلگر نظامی اسرائیلی این روزنامه می‌گوید: حماس هزاران غزه‌ای را وادار به حمله به دیوار حائل و ورود به خاک اسرائیل می‌کند حتی اگر این مساله به بهای کشته شدن صدها تن از آن‌ها به دست ارتش تمام شود.

این روزنامه نوشت که آغاز ماه رمضان در اواسط ماه آتی میلادی و اولین نماز جمعه دو موعد بسیار حساس هستند.

ارسال نظر