|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۷۹

نیروهای "سوریه دموکراتیک" در ادامه عملیات خود اعضای گروه تروریستی داعش را در شرق فرات محاصره کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، احمد ابو خوله، رهبر شورای نظامی دیرالزور اعلام کرد که عملیات نظامی به سمت شهر هجین که داعش در آن محاصره شده، ادامه می‌یابد. این پس از سیطره نیروهای ما بر روستای استراتژیک "الباغوز" واقع در مرزهای عراق و سوریه است.

وی اظهار داشت، شورای نظامی دیر الزور در حال حاضر در حال انجام عملیات پاکسازی در روستای مرزی است تا آن را از مین‌ها عاری ساخته و گروهک‌های داعش را از بین ببرد.

به گفته ابو خوله، تسلط بر روستای الباغوز با مساحت 30 کیلومتری با هماهنگی نیروهای عراقی در نوار مرزی انجام شد.

همزمان با عملیات نیروهای کرد سوریه حملات هوایی جنگنده‌های عراقی انجام شد که مقرهای داعش را در حومه حسکه هدف گرفتند.

شهر هجین در کرانه شرقی رود فرات واقع شده و از سه جهت آن را احاطه کرده است.

این شهر در 110 کیلومتری شرق دیر الزور و 35 کیلومتری شهر البوکمال است و مساحت آن به 250 کیلومتر می‌رسد. شهر هجین شامل یک مرکز و چند روستا و کشتزار است.

اخیرا نیروهای کرد سوریه با حمایت جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی و جنگنده‌های فرانسوی بر 18 کیلومتر مربع از مساحت تحت نفوذ داعش تسلط یافتند.

شورای نظامی دیر الزور بخش اصلی نیروهای سوریه دموکراتیک محسوب می‌شود. این شورا از حمایت نیروهای عراقی در مرزها استقبال می‌کند. نیروهای کرد سوریه در اول آوریل گفتند، بر مناطق باقی مانده داعش در شرق فرات تسلط می‌یابند.

وی در ادامه افزود: نیروهای کرد عملیات پاکسازی در روستای مرزی را به منظور پاکسازی این روستا از مین‌ها و نابودی گروهک تروریستی داعش آغاز کرده‌اند؛ این درگیری‌ها با هماهنگی نیروهای عراق بر نوار مرزی صورت گرفته است.

ارسال نظر