|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۳۰

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، تلاش‌های مشترک برای "رهایی بوسنی و هرزگوین از سازمان فتو" انجام می‌گیرد.

به گزارش امید نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با باکر عزت بگوویچ، عضو هیات ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین گفت: فتو تلاش می‌کند که حضور خود را در بوسنی حفظ کند. ما از هرگونه اتحاد علیه فتو با آغوش باز استقبال می‌کنیم.

اردوغان درباره گزارش‌های مطرح شده مبنی بر تلاش برخی برای ترور وی نیز گفت: این تهدیدها ما را از راهمان به عقب باز نخواهد گرداند. این اخبار از سوی سازمان اطلاعات ملی ترکیه به ما رسیده با این حال من اینجا هستم. چنین تهدیدهایی نمی‌تواند ما را در راهمان متوقف کند.

اردوغان اضافه کرد: ترکیه به حمایت از عضویت بوسنی در ناتو ادامه می‌دهد. ما نقش فعالی برای عضویت هرچه سریع‌تر بوسنی در ناتو داریم و این کشور را تنها نخواهیم گذاشت.

همچنین عزت بگوویچ گفت: امروز فردی در اینجاست که خداوند او را برای شما فرستاده است. این فرد رجب طیب اردوغان است. ترکیه در حالی که با چالش‌های بسیاری روبروست اما باز هم پیشرفت می‌کند. این کشور در حال حاضر مسئولیت میلیون‌ها پناهجو و مقابله با دشمنان را برعهده دارد.

اردوغان هم‌چنین دکتری افتخاری از دانشگاه بین‌المللی سارایوو دریافت کرد.

هم‌زمان وی در ادامه سفرش به بوسنی در میان بیش از 2000 شهروند ترکیه سخنرانی انتخاباتی خود را انجام داد.

اردوغان در این سخنرانی اعلام کرد: من از شما می‌خواهم که به طور فعال در احزاب سیاسی کشورهایی که در آنجا زندگی می‌کنید حضور داشته باشید. شما باید در پارلمان‌های آنها حضور داشته باشید. جامعه ترکیه قدرت خود را دارد. نگذارید که تفاوت‌های کوچک میان ما مانعی برای رسیدن به اهداف بزرگتر شود.

وی ادامه داد: در 24 ژوئن نه تنها ما یک رئیس‌جمهور را انتخاب خواهیم کرد بلکه تصمیم خود را درباره نسل آینده کشورمان خواهیم گرفت. شما شاهد هستید که حزب عدالت و توسعه در طول 16 سال گذشته چه اقداماتی انجام داده است.

اردوغان افزود: برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری نمی‌دانند که چه اتفاقی در ترکیه رخ می‌دهد. این کاندیداهای ریاست جمهوری در کشور ما زندگی می‌کنند اما مانند ماهی در دریا هستند! آنها درک نمی‌کنند و زمانی که آنها را از دریا بیرون کشیده و بر روی زمین رهایشان کنیم ارزش دریا را درک خواهند کرد.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش از انفعال شورای امنیت سازمان ملل درباره تحولات اخیر درمورد فلسطین انتقاد کرد و گفت: اگر جهان با همین پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل اداره شود ما نابود خواهیم شد. ظالمان، جهان را در حال تبدیل کردن به مکانی هستند که دیگر قابل زندگی برای ما نباشد، بر همین اساس می‌توانیم بگوییم زنده باد جهنم برای ظالمان!

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار