|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۶۳

یکی از عناصر بازداشت شده داعش، به تلاش این گروه تروریستی برای خرید سلاح شیمیایی از یکی از کشور‌ها اعتراف کرد.

به گزارش افکارنیوز ،

عبدالستار بیرقدار، سخنگوی شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: دادگاه مرکزی تحقیقات عراق اعترافات تروریستی را که مورد پیگرد پلیس بین‌المللی بوده و دارای تابعیت مراکشی است، منتشر کرد.

وی افزود: این دادگاه اعترافات فرد متهم را شامل انتساب وی به گروه تروریستی داعش و فعالیت‌های وی در این گروه در حوزه ارتباطی و سربازگیری از طریق برنامه اسکایپ و تسلط این فرد به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی ثبت کرد.

در این بیانیه آمده است که این تروریست چندین مسئولیت مهم دیگر در گروه داعش از جمله اداره مرز ادلب و گذرگاه التل الابیض در سوریه، فعالیت در دفتر روابط خارجی این گروه و همچنین فراهم‌سازی سلاح و خرید آن از ارتش آزاد سوریه داشته است.

بیرقدار افزود: این فرد همچنین به تلاش این گروه تروریستی برای وارد کردن سلاح شیمیایی از یکی از کشور‌ها و اینکه قراردادشان تاکنون اجرایی نشده است، اعتراف کرد.

وی در ادامه گفت: فرد متهم اعتراف کرده که از طریق ترکیه و به صورت غیر قانونی به اراضی سوریه وارد شده است و هنگام ورود به اراضی عراق با هماهنگی مشترک میان دستگاه‌های امنیتی و با نظارت دادگاه مرکزی تحقیقات دستگیر شد.

ارسال نظر