|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۹۳

دفتر نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل کاندیداتوری روسیه را برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل برای دوره 2021 تا 2023 اعلام کرد.

به گزارش امیدنیوز ،

فدور استرژیژوفسکی معاون اول دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: روسیه همکاری موثر خود را با شورای حقوق بشر برای مذاکرات برابر و همکاری در امور حقوق بشر ادامه خواهد داد. به همین منظور این کشور کاندیداتوری خود را برای عضویت در شورای حقوق بشر در سال‌های 2021 تا 2023 اعلام کرده است.

این در حالی است که روز سه شنبه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا به طور رسمی از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می‌شود.

این دیپلمات روس در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات آمریکا برای متهم کردن شورای حقوق بشر سازمان ملل به سیاسی کاری ناشی از یک نگاه "خودخواهانه و منفعت طلبانه" است.

وی ادامه داد: ظاهرا آمریکا می‌خواهد این شورا را به ابزاری برای تامین منافع خود تبدیل و کشورهای غیرهمسو با خود را مجازات کند. بر همین اساس واشنگتن دیگر کشورهای جهان را به سیاسی کاری در شورا و ناکامی در پیشبرد اهداف متهم می‌کند.

وی افزود: شورای حقوق بشر سازمان ملل یک سازمان بین‌المللی کلیدی برای همکاری در امور حقوق بشری است که بر اساس اصول بی‌طرفی و همکاری کار می‌کند.

ارسال نظر

پربیننده ترین