|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۰۲

روزنامه واشنگتن پست درمقاله ای توییت ضد ایرانی پر از حروف بزرگ ترامپ را تلاش وی برای القای لحن خروشنده به خواننده دانست که دیگر هدف مورد نظر نویسنده را برآورده نمی کند.

رئیس جمهوری آمریکا دیروز(دوشنبه) توییت تهدید آمیزی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نوشت که بخش عمده آن را حروف بزرگ انگلیسی تشکیل می داد. مقاله نویس واشنگتن پست به این بهانه به بررسی تاریخچه کاربرد حروف بزرگ در نوشتار انگلیسی پرداخت و نوشت:
در سال 1880 میلادی ودر صفحه 188 کتابی پیرامون آداب سخنوری و سخنرانی ذیل مبحث 'سبک خروشنده' آمده است که گاهی اوقات لازم است تا برای متمایز شدن بانگ و لحن تحکم آمیز بخشی از سخنرانی، حروف آن بزرگ نوشته شود.
در ادامه مقاله مایکل روزنوالد آمده است که کاربرد حروف بزرگ در برخی از نشریات قرن نوزدهم آمریکا دیده شده است که نسخه 28 فوریه 1856 روزنامه واشنگتن مورنینگ استار از آن جمله است. در یکی از گزارش های این شماره فریاد یک بیمار مبتلا به آبله مرغان با حروف بزرگ منتشر شده است.
روزنامه واشنگتن پست با نتیجه گیری آنکه قرن ها است مردم برای انتقال نکات مهم و امر و نهی از حروف بزرگ استفاده می کنند، نوشت: گاهی اوقات استفاده بیش از حد از این ترفند منجر به حوادث پیش بینی نشده ای مانند اخراج یک حسابدار نیوزلندی در سال 2009 می شود. وی به دلیل آنکه در ایمیل های خود مدام از حروف درشت و بزرگ و قرمز رنگ استفاده کرده بود از کار اخراج شد.
با این حال مطالعات سال های اخیر نشان می دهد که خواندن کلمات با حروف بزرگ 12 درصد بیش از کلمات با حروف کوچک طول می کشد. کاربرد حروف بزرگ دیگر تاثیر دلخواه نویسندگان را ندارد چرا که تشخیص و تفکیک کلمات دشوار تر شده و خواننده را دچار سردرگمی می کند.
این یافته در مورد تیتر روزنامه ها نیز صدق می کند و روزنامه ها در دهه 60 قرن گذشته دریافتند که تیترهایی که بیشتر از حروف کوچک استفاده می کنند به نسبت تیترهای با حروف بزرگ خواننده بیشتری را به خود جذب می کنند.
به گزارش ایرنا، ترامپ روز گذشته دوشنبه برابر با اول مردادماه درتوئیتی و به تقلید از سخنان محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که چندی پیش خطاب به آمریکایی ها گفته بود «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» مطلبی منتشر کرد.
رئیس جمهوری آمریکا درحساب توئیتر شخصی خود بانوشتن حروفی بزرگ و واکنشی انفعالی به هشدارهای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، نوشت: هرگز و هیچ وقت دوباره آمریکا را تهدید نکنید.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران یک روز پیش از آن (یکشنبه) برابر با 31تیرماه در همایش روسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور که در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزارشد، خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است.
روحانی تاکید کرد: آمریکایی ها باید خوب بفهمند که صلح با ایران مادر صلح ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست
اروپام**3092**1590

ارسال نظر