|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۱۶

سخنگوی شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد، هشت عضو یک خانواده داعشی به اتهام کشتار 370 عراقی در جنوب موصل محاکمه می‌شوند.

به گزارش امیدنیوز ، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، عبدالستار بیرقدار، سخنگوی شورای عالی قضایی عراق روز چهارشنبه اعلام کرد، نیروهای امنیتی هشت تروریست که عضو یک خانواده و مسؤول اقدامات داعش در جنوب موصل بودند، بازداشت کردند.

وی افزود: افراد متهم به مشارکت‌شان در ارتکاب وحشیانه‌ترین جنایت‌های کثیف در حق نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در حفره‌ای بزرگ و عمیق در منطقه حمام العلیل اعتراف کرده‌اند.

این حفره بدنام در اشاره به یک نشست طبیعی بزرگ زمین "الخسفه" نام دارد و در هشت کیلومتری جنوب موصل است و یکی از بزرگترین گورهای دسته‌جمعی داعش محسوب می‌شود که تروریست‌ها برای اجرای اعدام‌های خود از آن استفاده می‌کردند.

بیرقدار تاکید کرد، متهمان در اعدام 370 غیرنظامی و افراد منتسب به نیروهای امنیتی و بازداشت 400 تن از ساکنان موصل شرکت داشتند و اعتراف کرده‌اند دست به وحشیانه‌ترین جنایت‌ها در حق آنها زده‌اند و باید تدابیر لازم در حق آنها طبق قانون مبارزه با تروریسم اتخاذ شود.

نیروهای امنیتی عراق ژوئیه 2017 تسلط کامل خود بر شهر موصل را بعد از 9 ماه عملیات نظامی اعلام کردند و در اواخر ماه اوت به طور کامل استان نینوا را تحتک کنترل خود درآوردند.

ارسال نظر