|
|
کدخبر: ۱۸۲۱۸۶

یک مسؤول در سفارت آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور کمک‌های اضافی دیگر به فلسطینی‌ها را که به برنامه‌های حمایتی در زمینه دستیابی به راه حل درگیری با اسرائیلی‌ها اختصاص داده بود، متوقف کرد تا به بیش از 500 میلیون دلار قطع شده بخش‌های دیگر افزوده شود.

به گزارش امیدنیوز ، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، یک مسؤول در سفارت آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور بخش دیگری از کمک‌های مالی به فلسطین که به برنامه‌های خود برای حل و فصل درگیری میان فلسطین و اسرائیل اختصاص داده بود را کاهش داد.

این مبلغ که مربوط به مصالحه فلسطینی‌ها با یهودی‌های اسرائیلی بوده 10 میلیون دلار تخمین زده شده است.

این منبع افزود که بخشی از این پول که متعلق به فلسطینی‌های ساکن غزه و کرانه باختری بود به برنامه‌های اعراب و یهودیان اسرائیل اختصاص داده شده است.

این منبع نگفت که چه مبلغ از این 10 میلیون دلار به عرب‌ها و یهودی‌های اسرائیلی اختصاص داده شده است.

مسؤولان آمریکایی مشخص نکردند که آیا این توقف کمک‌های مالی اخیر به منزله این است که تمامی کمک‌ها به فلسطینی‌ها در زمینه بخش‌های غیرامنیتی نیز لغو شده است یا نه.

این مسؤول ادامه داد: همانطور که در ماه اوت گفتیم دولت بیش از 200 میلیون دلار را که قرار بود اساسا به برنامه‌های کرانه باختری و غزه اختصاص یابد را عودت داده است.

به گفته این مقام، دولت آمریکا روند استفاده از این 10 میلیون دلار را که قرار بود برای اداره مناقشه اسرائیل و فلسطین اختصاص یابد تغییر داده است.

این مقام گفت: بخشی از این کمک مربوط به فلسطینی‌های کرانه باختری و غزه به تقویت برنامه‌ها در اسرائیل اختصاص خواهد یافت.

گفتنی است که ترامپ با این کار قصد دارد که مقامات فلسطینی را تحت فشار قرار دهد تا بار دیگر مذاکرات با رژیم صهیونیستی را از سر بگیرند و به همین منظور اقدامات زیادی از جمله قطع کردن کمک‌های خود به آژانس امداد و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و نیز بستن دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین در واشنگتن انجام داده است.

ارسال نظر