|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۱۵

رئیس‌جمهوری آمریکا از استقرار احتمالی حدود 15 هزار نیروی نظامی در مرز جنوبی کشورش برای متوقف ساختن ورود "کاروان" مهاجران به خاک ایالات متحده خبر داد.

به گزارش امید نیوز ، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: درباره حضور این کاروان مهاجرتی باید بگویم که ارتش ما در آنجا حضور دارد. ما حدود 5000 تن را داریم. شاید ما این میزان را بین 10 تا 15 هزار در گشت مرزی افزایش ‌دهیم.

ترامپ متعهد شده است که به افراد این "کاروان بسیار خطرناک" اجازه عبور از مرز آمریکا را ندهد. این در حالی است که به گفته بسیاری، این مهاجران قصد ورود قانونی دارند که طبق قانون مجاز است. اما ترامپ می‌گوید: هیچکس وارد نخواهد شد. ما به مردم اجازه ورود نخواهیم داد.

تازه‌ترین اظهارنظر ترامپ دو روز پس از آن مطرح شد که او 5200 نیروی نظامی را راهی مرز جنوبی ایالات متحده کرد تا در سرکوب کاروان مهاجرتی مذکور به گشت مرزی کمک کنند. این کاروان هنوز در صدها مایلی مبادی ورودی ایالات متحده است.

استقرار چنین حجمی از نیروها از میزان نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان که 14 هزار تن است، پیشی می‌گیرد. ترامپ در آستانه انتخابات ششم نوامبر کنگره به شدت روی مسائل مهاجرتی تمرکز کرده است و آمریکایی‌ها را از ورود مهاجران جدید می‌ترساند. به گفته منتقدان، او قصد دارد از این روش به اهداف سیاسی‌اش برسد.

با این حال جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا این انتقاد را که استقرار بیش از 5200 نظامی در مرز مکزیک - آمریکا یک شیرین‌کاری سیاسی در آستانه انتخابات است، رد می‌کند. براساس بیانیه پنتاگون، ماتیس تاکید کرد: هدف ما از این استقرار شیرین‌کاری یا خودنمایی نیست.

به گفته ماتیس، ارتش آمریکا از وزارت امنیت داخلی (DHS) که بر حفاظت گمرکی و مرزی آمریکا نظارت دارد، براساس درخواست آنها حمایت به عمل می‌آورد. او تاکید کرد: ما به درخواست آنها اقدام به حمایت از وزارت امنیت داخلی می‌کنیم. این جنبه دیگری از کار ماست اما جزوی از کار ماست.

ارسال نظر

پربیننده ترین